Felelősségáthárítás

MN
2009. 11. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szélsőjobboldali politikát folytatók, a Magyar Gárda betiltását tudomásul nem vevők, a „nosztalgia-csendőrséget” felállítók viselik a felelősséget Sajóbábonyban történtek miatt – jelentette ki Juhász Gábor titokminiszter (képünkön) a nemzetbiztonsági kabinet ülése után. Hozzátette: felelősek azok is, akik „összekacsintanak velük”. Kifejtette: nincs sem létszámbeli, sem pénzügyi gátja a rend fenntartásának. A nemzetbiztonsági kabinet a leghatározottabb fellépést kérte a rendészeti szervek vezetőitől. Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter bejelentette: a kormány új szabálysértési tényállást alkotott a feloszlatott társadalmi szervezet működtetésében való részvétel eddiginél határozottabb és következetesebb szankcionálása érdekében. Draskovics leszögezte: ami Sajóbábonyban történt, nem egy polgárháború előszele, nem volt és nem lesz polgárháború Magyarországon. Kijelentette, hogy a kormány és a rendőrség fenntartja a biztonságot Magyarországon. – Tűrhetetlen, hogy jogerős bírósági ítélettel feloszlatott félkatonai szervezet és a mögötte álló politikai párt folyamatosan feszegeti az alkotmányos, illetve törvényes határokat Magyarországon – hangsúlyozta Gusztos Péter szabad demokrata országgyűlési képviselő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.