Mesterházy Attila felelősségéről beszél a Fidesz

A Fidesz szerint a szocialisták azért nem nevezték meg Mesterházy Attilát miniszterelnök-jelöltnek, mert a döntéssel megvárják a politikus Zuschlag-perben való kihallgatását – erről Répássy Róbert beszélt a hét végén. Gyurcsány Ferenc volt helyettes államtitkára szerint a politikus nem mondott igazat tanúként Kecskeméten.

Munkatársunktól
2009. 11. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szilvásy György és Benedek András, az ifjúsági és sportminisztérium volt közigazgatási államtitkárainak kihallgatásával folytatódik ma a Zuschlag-per. A héten mellettük még Mesterházy Attilát és Gyurcsány Ferenc volt kabinetfőnökét, Keszthelyi Andrást is kihallgatják.
Répássy Róbert fideszes politikus az eljárással összefüggésben arról beszélt, hogy feltételezésük szerint azért nem nevezte meg eddig az MSZP a párt miniszterelnök-jelöltjének, mert megvárják tanúkénti kihallgatását. (A Magyar Nemzet is beszámolt arról, hogy a szocialisták frakcióvezetője esélyes lehet a kormányfőjelöltségre). Az ellenzéki képviselő felhívta a figyelmet, hogy Mesterházy Attilára nézve súlyosan terhelő állításokat tett az ifjúsági és sportminisztérium több korábbi alkalmazottja, elsősorban Ocsovai Tamás és Topolánszky Ákos egykori helyettes államtitkárok. Répássy Róbert felidézte, hogy tanúvallomások szerint a leggyakrabban Mesterházy Attila adott politikai utasításokat pályázatok elbírálásával kapcsolatban, és a sportminisztérium volt politikai államtitkárához tartoztak azok a pályázatok, amelyekből részesedhettek a Zuschlag Jánoshoz köthető szervezetek. – A szocialisták jelenlegi parlamenti frakcióvezetőjével egy olyan embert választana kormányfőjelöltnek az MSZP, aki „méltó miniszterelnök-jelöltje lenne a Zuschlagok és Hunvaldok pártjának” – fogalmazott a fideszes képviselő.
Nyakó István, a szocialisták szóvivője reagálásában azt mondta, hogy a Zuschlag-modell alapját képező kézi vezérléses pénzosztást a Fidesz találta ki, és Deutsch Tamás volt ifjúsági miniszter alkalmazta először. A politikus szerint Deutsch Tamás minderről hamisan tanúskodott az ügyészségen.
Topolánszky Ákos egyébként a Magyar Hírlappal közölte, hogy Gyurcsány Ferenc múlt heti tanúkihallgatásán nem mondott igazat, miniszterként ugyanis befolyásolta a támogatási politikát. A volt helyettes államtitkár kifejtette, egy négymillió forintos támogatás kapcsán telefonon felhívta Gyurcsány Ferenc, mert az összeget nem Gyárfás Tamás médiavállalkozó egyik érdekeltsége kapta, ami miatt a volt miniszternek kellemetlenségei adódtak.
Gyurcsány Ferenc tanúvallomása során egyébként többször nyilatkozott úgy, hogy nem emlékszik a Zuschlag-üggyel összefüggő bizonyos részletekre. Ilyen volt például, amikor ügyészi kérdésre elmondta, hogy Lendvai Ildikótól tudja, hogy Zuschlag az ellene indult eljárás miatt kereste a képviselő asszonyt, ám a beszélgetés tartalmáról és tárgyáról már nem voltak információi a volt miniszterelnöknek. Gyurcsány a büntetőügy kilencedrendű vádlottjának nevére sem emlékezett pontosan, bár Marsovszky Balázs a Fiatal Baloldal budapesti elnöke volt, személyesen találkoztak, és a Zuschlag-ügyről beszélgettek, nem mellékesen pedig Marsovszky neve a csalással összefüggésben rendszeresen szerepelt a médiában.
Zuschlag János már több mint két éve – 2007. szeptember 21. óta – előzetes letartóztatásban van, mert bűnszervezetben elkövetett csalással és más bűncselekmények elkövetésével vádolják. A politikus fiktív civil szervezetek bevonásával mintegy 75 millió forint pályázati támogatást nem szabályszerűen használt fel. A Zuschlag-féle alapítványok és egyesületek számára a legnagyobb bevételi forrást a Gyurcsány Ferenc vezette ifjúsági és sportminisztérium biztosította.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.