Mikor szedik le Hunvaldék májusfáját?

Olvasónktól
2009. 11. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amikor Zuschlag János előzetes letartóztatásba került, a kiskunhalasi szocialisták nem szerveztek tüntetést mellette, és nem avattak emlékhelyet, búcsújáróhelyet levitézlett elvtársuknak. Hunvald György hívei, a VII. kerületi MSZP-szavazók sokkal elkötelezettebbek, s a végsőkig bíznak kedvenc politikusuk ártatlanságában. Sőt talán azt is üldöztetésnek veszik, hogy sokan elvonnák a munkát nem végző Hunvald 750 ezres fizetését. Februárban tüntetést is szerveztek a letartóztatott Hunvald mellett. Ekkor kezdtek szalagokat kötni egy Erzsébet körúti oszlop köré. Ez a jelképes útjelző tábla eredetileg a testvérvárosok távolságát mutatta. Ez lett a folyamatosan üzemelő Hunvald-emlékhely. A szalagokon általában a „Visszavárunk!” felirat olvasható. Tavasszal a lelkes hívek névnapját is megünnepelték. „Boldog névnapot kívánunk!” feliratú szalagok kerültek az oszlopra. Talán a legmegdöbbentőbb a „Szabadságot a politikai fogolynak!” követelés volt.
November 15-én, vasárnap 10.30 és 12 óra között saját szememmel láttam, hogy a májusfára emlékeztető szocialista kegyhelyet folyamatosan karbantartják. Amikor délelőtt arra jártam, három rajongó kötözött új szalagokat, egy veterán hölgy magas létrán állt az oszlop tetejénél. Visszafelé, délben már csak egy tagbaszakadt férfi szorgoskodott az útjelző alján.
Szerintem nem ezen az ügyön kellene szorgoskodnia a derék baloldaliaknak. Itt az ideje leszedni a szalagokat!
Éliás András, Budapest

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.