Röviden

MTI
2009. 11. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elég volt!
Ludwig
Újabb trükkel jött elő a kormány a befuccsolt kormányzati negyeddel kapcsolatban:
ezúttal gyorsan koncesszióba akarják adni a Nyugati pályaudvar mögötti területet. Nem volt elég eddig tízmilliárd forintot eltüntetni a semmiért? Ezeknek semmi sem elég?

Rendőrkézen az ATM-ek rongálója
Haragudott a bankokra, mert nem kapott hitelt, azért rongálta meg hétfőn hajnalban két, egymáshoz közeli pénzintézet pénzjegykiadó automatáját egy férfi. A tettes bejutott a pénzintézetek előterébe, ahol megrongálta, feszegette az ATM-ek alján lévő burkolatot; a trezorokhoz nem fért hozzá. A rendőrök korábban azt gyanították, hogy a bankjegyekhez akart hozzájutni. (MTI)

Százmilliókat sikkasztott
Üzletszerűen, jelentős értékben elkövetett csalás és sikkasztás bűncselekménye miatt őrizetbe vették H. J. F. 46 éves szegedi ügyvédet. A gyanúsított férfi ügyfeleitől, magánszemélyektől illetve gazdasági társaságoktól ügyvédi letétként vagy befektetési célzattal vett át különböző összegeket, mintegy százmillió forint értékben, ám ezeket nem fizette vissza. Eddig hét sértett tett feljelentést, de az eddigi adatok szerint további károsultjai lehetnek az ügynek. (T. Sz.)

Droggal kereskedett az angliai rabbi
Egy tehetős rabbit azzal vádolnak Angliában, hogy drogokkal kereskedett és kokaint adott lányoknak szexuális szolgáltatásokért cserébe. Az 54 éves Baruch Chalomish, akinél januárban 15 ezer fontnyi (4,5 millió forintnyi) készpénzt és 100 gramm kokaint találtak, beismerte a szer birtoklását, de tagadta, hogy azzal kereskedett. (Gy. Á.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.