A 2010-ben működését megkezdő EU-elnökségi trió – Spanyolország, Belgium és Magyarország – feladatairól tárgyalt tegnap a magyar és belga miniszterelnök Budapesten – erről maguk az érintettek számoltak be sajtótájékoztatójukon, amelyen Herman van Rompuy szavait több esetben is durván félrefordította a tolmács.
Bajnai Gordon elmondta, a trió-koncepció – amelynek keretében másfél éven keresztül három ország látja el az elnökségi teendőket – azért is jó, mert „ránk kényszerítette azt, hogy együttműködjünk”. – Egy olyan kiegyensúlyozott hármas jött létre az EU-n belül, amely mind földrajzi, fejlettségi vagy éppen gazdasági szempontból nagyon jól kiegészíti egymást – vélte a magyar kormányfő. Bajnai Gordon a legfontosabb ügyeknek az EU további bővítését, a lisszaboni szerződés működőképességének biztosítását, a klímapolitika véglegesítését és az energiapolitika jobb összehangolását nevezte.
Herman van Rompuy – aki a legesélyesebb jelölt az Európai Tanács elnöki posztjára – úgy vélte, Magyarországnak és Belgiumnak számos területen azonos az álláspontja, szorosan együttműködnek a nemzetközi pénzügyi szervezetekben, és mindketten részt vesznek a terrorizmus elleni harcban Afganisztánban. Herman van Rompuy elmondta, Bajnaival már volt alkalma véleményt cserélni, és – szemben a tolmács fordításával, aki szerint a belga kormányfő Bajnai válságkezelési intézkedéseit dicsérte – tudatta: „megbeszéléseinken nagy benyomást tett rám meglátásaival és megszólalásaival”.

Hatalmas drogfogás, fura anyagot találtak a Liszt Ferenc Repülőtéren