Kulcskérdés a foglalkoztatás bővítése

Hírösszefoglaló
2009. 12. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A választások utáni új kormány első lépései között korrigálja a Bajnai-kabinet azon elképzelését, miszerint a magánpénztárakat magánbiztosítókká alakítanák – jelentette ki Varga Mihály a Figyelő és a Heti Válasz hetilapoknak a nyugdíjrendszer jövőjéről tartott konferenciáján. Mint arról a távirati iroda beszámolt, a Fidesz szakpolitikusa a tanácskozáson kifejtette: a nyugdíjrendszer fenntarthatósága szempontjából kulcskérdésnek tekinthető a foglalkoztatás bővítése és az ország demográfiai helyzete, jövője. Szavai szerint már a Ratkó-gyerekek nyugdíjba vonulása is komoly kihívást jelent majd a hazai nyugdíjrendszernek, így a megoldandó feladatok közé sorolta a foglalkoztatás bővítését, a munkára ösztönzés elemeinek széles körű alkalmazását, az adóterhelés érezhető mérséklését, a családtámogatási rendszer jelentős bővítését.
Király Júlia, a jegybank alelnöke kifejtette: az állami költekezés szintje – a mostani elképzelések szerint – 2012-re jelentően lecsökken, részben a válság következményeként. – A gondoskodó állam gyakorlatilag a végnapjait éli, a lakosságnak a jövőben nagyobb hangsúlyt kell helyeznie az öngondoskodásra – mondta Király, hangsúlyozva: a jövedelemhez viszonyítva a törlesztések átlagos aránya tizennégy százalék, míg az eurózónában ez az arány tizenegy százalék, azaz a „tízmillió plazmatévé országa lettünk”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.