Röviden

MN
2009. 12. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Realista
Grimm
Nyakó István szerint az MSZP nem lepődött meg az időközi választások eredményein, kormányváltó hangulat viszont nincsen. Vajon a Józsefvárosban megszerzett 17 vagy a csornai 4,64 százalékból jutott erre a következtetésre?

Fegyveres rablások
Kirabolták tegnap Budapesten az egyik Üllői úti játékkaszinót. A támadók lábon lőtték a biztonság őrt, és elvitték a készpénzt. Az őrt kórházba szállították a mentők. Székesfehérváron hétfőn egy ismeretlen szintén fegyverrel rabolta el egy cipőbolt bevételét, kevéssel zárás előtt. Senki nem sérült meg, a tettes, miután megkapta a pénzt, elsétált a helyszínről. (MTI)

Gyerekmolesztáló gyerekek
Megverte, majd molesztálta saját osztálytársát több gyerek az egerbaktai általános iskolában – tudta meg az RTL Hírek. Az eset akkor történt, amikor a gyerekek rövid időre felügyelet nélkül maradtak a teremben. A Heves megyei rendőrség bűnügyi osztálya szemérem elleni erőszak gyanúja miatt nyomoz. Azt nem tudni, hogy hány gyerek vett részt a bántalmazásban, de azt igen, hogy egyikük sem büntethető, mert 14 éven aluliak. (MN)

Élő betlehemes Nagyvázsonyban
November 26-tól négy héten át különböző programok várják az érdeklődőket Nagyvázsonyban az életnagyságú betlehemnél, amelyet a helyben készült csuhé- és szalmabábfigurák mellett élő állatok népesítenek be. A rendezvényen a Bakony és a Balaton-felvidék számos kulturális csoportja, közössége lép fel magyar és sváb karácsonyi hagyományőrző programokkal, dalokkal, színdarabokkal, könyvbemutatóval, pásztorjátékkal. A Mikulásgyárban 30 napon át adományokat gyűjtenek, a látogatóknak pedig forralt borral, forró teával és süteménnyel kedveskednek. (MN)

Zuglói koncert
Gulyás Csilla hárfaművész Hárfazene könnyedén címmel ma 18 órai kezdettel tart szólókoncertet a Zuglóért Polgári Egylet rendezvényén, a Vakok Iskolája és Nevelő Otthonában (Budapest XIV., Ajtósi Dürer sor 39.) A belépés ingyenes. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.