Különös gonddal fogják megvizsgálni azokat az ügyeket, amelyek a Gyurcsány-kabinet minisztereinek érintettségét vetik fel, és amelyekről elsőként a Magyar Nemzet számolt be. Amint azt szombaton megírtuk, az MSZP-s Szűcs Erika négy hónappal a miniszteri székből történő távozása után csaknem hatmillió forintos szerződést kötött az általa korábban irányított Szociális és Munkaügyi Minisztériummal. Papcsák Ferenc közölte, hogy soron kívül megkeresi az ügyben az illetékes tárcát, és megvizsgálják a szerződéshez kapcsolódó teljesítésigazolásokat.
A fideszes politikus szintén a gyanús ügyek között említette a lapunk által tegnap feltártakat: amint azt megírtuk, a szocialista Hiller István oktatási és kulturális miniszterként csaknem 230 – köztük sok tanácsadói és szakértői – szerződést kötött, amelyeknek fizetési kötelezettsége részben már az új kormányt terheli. (Nyakó István, az MSZP szóvivője viszont úgy látja, Hiller István jogos és törvényes szerződéseket kötött.) Ezenkívül Draskovics Tibor szerepét az áfa-visszatartások ügyében, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon érintettségét pedig a sukorói kaszinóberuházás kapcsán vizsgálja a kormánybiztos.
Papcsák beszámolt arról is, hogy az elmúlt egy hónapban megkereste az összes tárca vezetőjét, illetve a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt, és felkérte őket arra, hogy vizsgálják meg az elmúlt időszak azon döntéseit, amelyek a közvéleményt is felháborították. – A Gyurcsány-korszakot, azaz a korrupció, a hazugságok és a közpénzek elherdálásának korszakát csak akkor lehet lezárni, ha kiderül, hogy kiknek hoztak hasznot ezek a döntések – tette hozzá Papcsák. A kormánybiztos szerint az már most megállapítható, hogy a BKV-hoz hasonló összefonódások figyelhetők meg ezekben az ügyekben. Ezt igazolja az is, hogy olyan társaságok vettek részt a közpénzek megcsapolásában, amelyek a BKV-s ügyekben is jelentős szerepet játszottak. Példaként a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség szerződéseit említette, ahol ugyanazok az offshore hátterű cégek fordulnak elő, mint a fővárosi közlekedési cég szerződéseiben. – Az is tény, hogy olyan összehangolt akcióról beszélhetünk, amely a közérdek helyett a magánérdeket helyezte előtérbe – mondta Papcsák.
Az elszámoltatásért felelős kormánybiztos tájékoztatása szerint miután létrejött a munkáját segítő ötfős titkárság, két héten belül nyilvánosságra hozzák, hogy az elmúlt nyolc évben mekkora kárt okozott az államnak a korrupció és a közpénzek elherdálása, amely megfogalmazása szerint leginkább a „Gyurcsány-kormány időszakában tombolt”.
Papcsák beszélt arról is, hogy a kezdeti tíz ügy mára száz körülivé duzzadt, és többek között vizsgálják a Leader-program körüli viszszásságokat is.

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket