Korábban tíz személyt, köztük hat egyetemi dolgozót helyeztek előzetes letartóztatásba a gyanú szerint bűnszövetségben elkövetett vesztegetési ügyben. Az eljárás folytatásaként újabb tíz személyt gyanúsítottak meg az eset kapcsán, ők szabadlábon védekezhetnek. Információnk szerint hét, az universitas által foglalkoztatott személy van köztük, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője, Bartha László úgy fogalmazott, hogy „a húsz gyanúsított zömében egyetemi alkalmazott”.
A PTE leköszönő rektorával, Gábriel Róberttel megtartott legutolsó szenátusi ülésén kitüntetett figyelmet kaptak az elmúlt hetek botrányai. Az intézményvezető beszámolójában is kitért erre, mondván, ő az első őrizetbe vételek előtt levélben jelezte: az egyetemi működési modell elhibázott, nem volt ugyanis beleszólása a gazdasági főigazgató által vitt ügyekbe.
A szenátus határozatban foglalkozott a történtekkel, s mint az egyhangúlag elfogadott dokumentumban áll: az egyetem abban érdekelt, hogy saját hatáskörében mindent megtegyen az ügyek teljes körű feltárására és az érintettek felelősségre vonására. Ennek érdekében a lehető legrövidebb időn belül olyan „szervezeti és személyi következményekkel járó intézkedések történnek, amelyek megakadályozzák a hasonló események megismétlődését”.
Az egyik lépés az, hogy a szervezeti és működési szabályzat alapján a gazdasági főigazgatótól az őt eddig megillető munkáltatói jogokat azonnali hatállyal visszavonják, s azokat a rektor hatáskörébe utalják. Mindezek mellett az NNI tájékoztatását kérve, az érintett dolgozókkal szemben fegyelmit indítanak.
A szenátus döntése szerint a rektornak egy olyan nyilatkozatra kell köteleznie a gazdasági főigazgatóság dolgozóit és szakértőit, illetőleg a projektekért felelős vezetőket, amely szerint nincsenek szabálysértés gyanújára vonatkozó információk birtokában. Ám ha igen, akkor ezt az anonimitásukat biztosító, kizárólag a rektor által felbontható levélben jelentsék.
Az új rendszer bevezetésével egyébiránt Bódis József, a július elsején hivatalba lépő rektor is egyetért. Mint kérdésünkre elmondta, erősebb kontrollt szeretnének az egyetem gazdasági, beszerzési területe felett, vélhetően ezt a jogkört egy testület kapja majd meg, s ennek érdekében módosítaniuk kell a belső szabályzatukat, aminek kidolgozása már folyamatban van.
Korábban a felnőttképzési kar gazdálkodásával kapcsolatosan ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával indítottak eljárást, ez utóbbi ügyben a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság folytat nyomozást.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten