Weinek öröksége: csőd szélén a kerület

Zuglói polgármesteri kudarcainak elismerésével egyenlő, hogy Weinek Leonárd, az egykori SZDSZ-es politikus tegnap közölte, októberben nem indul újra. A várható jobboldali vezetés öröksége ma még felbecsülhetetlen: a csőd szélére juttatott önkormányzatnál az elszámoltatás akár sok száz milliós pénzherdálásnak, korrupciógyanús ügyek sorának is a nyomára vezethet.

2010. 07. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zuglóban nem jelöltetem magam újra a polgármesteri tisztségre az ősszel esedékes önkormányzati választáson – jelentette be tegnap Weinek Leonárd. A korábban SZDSZ-es, ma már „függetlenként” dolgozó polgármester 2006-ban alig titkoltan a volt kormányfő, Gyurcsány Ferenc embereként mint a szocialisták és a szabad demokraták közös jelöltje váltotta a kerület élén Rátonyi Gábort (Fidesz).
Weinek polgármestersége négy éve után a XIV. kerületi önkormányzat adósságállománya csaknem eléri a hétmilliárd forintot, a városrész vagyonát jórészt felélték, miközben korrupciógyanús ügyek sorát hagyja maga mögött az eddigi vezetés. Ha Zuglóban is lesz elszámoltatás, akkor választ kaphatunk többek között arra, hogy miért béreltek közpénzen Weineknek egy minden extrával felszerelt, tízmilliós érték fölötti luxusautót havi 336 ezer forintért, miért költöttek évente milliókat közvélemény-kutatásra, vagy miért támogatták 2009-ben négymillió forinttal a balliberális Klubrádiót. Ezeket az összegeket is meghaladja, összességében akár milliárdos nagyságrendű lehet, amennyit a korábbi politikai elithez, így Gyurcsány baráti köréhez köthető személyeknek kifizettek tanácsadói és szakértői szerződések alapján. Az erzsébetvárosi Hunvald-ügy egyik szálaként az már korábban napvilágot látott, hogy többek között az ingatlanpanamában is részt vevő politikusokat alkalmazott kölcsönösen tanácsadóként a két kerület havi több százezer forintos juttatásokért. Azt sem tudni, az MSZP–SZDSZ-es többség miért alkalmazta még a gyanúsított Verók István vezette Terézvárosból is „elbocsátott”, az ügyészség szerint jogsértő döntéseket hozó jegyzőt, miközben a polgármesteri hivatal korábbi vezetőjétől negyvenmilliós lelépési megállapodással szabadultak meg. Több kerületi koalíciós politikus a Zuschlag-ügyben és a Hagyó-ügyben játszott szerepe pedig máig tisztázatlan.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.