A Külügyminisztérium 2009-ben két lépcsőben, 153 millió forint értékben rendelt meg filmsorozatot a Duna Televíziótól. A Mi vagyunk az unió című sorozatra vonatkozó megállapodás tető alá hozásában maga Horváthné Fekszi Márta államtitkár is közreműködött. A pénz végállomása azonban nem a Duna Televízió volt, hiszen a magyarság tévéje továbbadta a megbízást a Horváthné férje és fia által jegyzett betéti társaságnak.
Szabó László, a Duna Televíziót felügyelő Hungária Televízió Közalapítvány fideszes kurátora tegnap elmondta: a megállapodás 2009 júniusában 84 milliós tételről köttetett, a szerződést pedig még novemberben meghosszabbították a 2010-es esztendőre is, az összeg 153 millió forintra változott. A dokumentumok tanúsága szerint a Külügyminisztérium és a Duna TV közötti megállapodás létrejöttében Horváthné Fekszi Márta aktívan részt vett, ő jelölte ki például a szerződés ellenjegyzésére Lemák Ella főosztályvezetőt, és a tévé kereskedelmi igazgatójával, Szeles Pállal is váltott faxüzenetet.
A 2009. novemberi szerződéshosszabbítás napján a Duna TV azonnal továbbította a megbízást a semmilyen fellelhető referenciával nem rendelkező Horváth Televízió Bt.-nek. A Horváth Bt. 104 milliós megbízási díjért vállalta a filmek elkészítését. A cégbírósági iratokból kiderül, hogy a betéti társaság tagjai többek között Horváth Miklós Arzen és Horváth Miklós; előbbi a Gyurcsány-kormány külügyi államtitkárának férje, utóbbi a fia. A Feksziné által felügyelt közpénz tehát a Külügyminisztériumból elindulva keresztülfolyt a Duna Televízión, majd Feksziné családjának vállalkozásához jutott.
A Mi vagyunk az unió című filmsorozat stáblistájából egyáltalán nem derül ki, hogy azt a Horváth Televízió Bt. készítette. Az alkotók között ugyanis Duna TV-s alkalmazottak nevei szerepelnek, tehát úgy tűnhet, hogy a közmédium munkatársai készítették a műsort. Szabó szerint ez két kérdést vet fel: ha valóban a Duna TV készítette a filmeket, akkor mire kapott 104 milliót a Horváth-féle cég; ha viszont a Horváth Televízió Bt. gyártotta a filmeket, akkor a Duna TV hová tette annak az összegnek az egyharmadát, amit a külügy a produkcióra szánt?
Szabó László azt mondta, a volt államtitkárral szemben a befolyással üzérkedés, a Duna Televízió vezetői kapcsán pedig a hanyag kezelés gyanúja vetődhet fel. A Hungária Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnökségének Fidesz által delegált tagja az elnökség összehívását kezdeményezi, és reméli, hogy az megteszi a szükséges jogi lépéseket. Ellenkező esetben ő maga tesz feljelentést. A Duna TV közleményben állítja, hogy a „sorozat szakanyagainak előkészítéséhez a Külügyminisztérium ajánlotta a Horváth Televízió Bt.-t”. Hozzáfűzték: „nem volt tudomásuk arról, hogy a cégvezetőnek milyen rokoni kapcsolatai vannak”. Ez viszont nem igaz: a cégbírósági iratokból világosan kiderül a családi kötődés.

TEK-akció a belvárosban – videón mutatjuk a kitoloncolt ukrán kém elfogását