Obama – aki két évvel ezelőtt a változás szlogennel kampányolt – az őt ért bírálatokra reagálva kijelentette, a változtatások időt vesznek igénybe. Az elnök elismerte, sok a csalódott ember, különösen a munkanélküliek, ugyanakkor kiemelte azokat a területeket, ahol fontos tetteket vitt véghez, többek között az amerikai történelemben példátlan egészségügyi reformot hajtott végre.
Allan Lichtman, a washingtoni Amerikai Egyetem professzora tegnap – magyar újságíróknak nyilatkozva – elmondta, a választások következtében a kongresszus alsóházában a republikánusok kerülhetnek többségbe, míg a szenátusban megtarthatják előnyüket a demokraták. A szakértő szerint a választók elsősorban a gazdasági helyzetről mondanak ítéletet, a republikánus szavazók pedig mindenáron meg akarják büntetni az elnököt. Allan Lichtman úgy véli, noha személyesen nem Obama a felelős a gazdaság állapotáért, a választók az elnökre hárítják a felelősséget. A professzor szerint a tavalyi mentőcsomaggal az amerikai autóipart megerősítő Obamának egy mostani választási vereség esetén is ragaszkodnia kell elveihez, hiszen a történelemben akadnak olyan példák, hogy a félidős választást elszenvedő elnök az azt követő elnökválasztáson nyerni tudott (Truman, Eisenhower, Clinton). Lichtman úgy véli, nem történne nagy változás akkor sem, ha a republikánusok mindkét házban többséget szereznének, hiszen annak idején George W. Bush a kisebb állami költekezéssel és Amerika visszafogottabb külpolitikai szerepvállalásával kampányolt, majd mindennek az ellenkezőjét tette.
Allan Lichtman elmondta, a két évvel ezelőtt romokban heverő Republikánus Pártnak új lendületet adott az alulról építkező, hagyományos amerikai konzervatív értékeket hangoztató, úgynevezett Teadélután mozgalom, amely a harmadik politikai erővé lépett elő, de amely Lichtman szerint a Republikánus Pártba fog beágyazódni. A professzor elmondta, a republikánusoknak továbbra is az a legnagyobb problémája, hogy nincs egyértelmű vezetőjük, aki felvehetné a harcot 2012-ben Obamával. Még akkor sem, ha Sarah Palin – volt republikánus alelnökjelölt – tegnap közölte, ha senki sem vállalja, két év múlva megmérkőzne a mostani elnökkel.

Aljas, dilettáns, kommunista edzők és sportvezetők próbálták tönkretenni az olimpiai bajnok legendát