Választási ígéreteinek megfelelően a Fidesz–KDNP politikusai arra tettek javaslatot, hogy az államigazgatásban már véghezvitt átalakítások után a közigazgatásban is megvalósítható legyen a közszolgálat, a munka színvonalának az emelése, ehhez pedig minőségi szakembergárdát alakíthassanak ki. A javaslatok közül már az első pillanatokban a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény módosítása kavarta a legnagyobb vitát azzal, hogy elfogadása esetén 2011-től az önkormányzatokban is indoklás nélkül, rövid felmentési idővel elbocsáthatók lesznek, akik nem felelnek meg az elvárásoknak. A tervezet megszüntetné a határozatlan idejű „kinevezett vezetői” rendszert is, helyette visszaállítaná a legfeljebb 5 évre adható megbízást. Egy másik fideszes javaslat ugyanis a jövőben gyakorlatilag visszahívhatóvá tenné az alpolgármestereket.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma bejelentette, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul, ha a parlament elfogadja az indítványokat. Lendvai Ildikó MSZP-s országgyűlési képviselő pedig közleményében arról értekezett, hogy a közigazgatásban „szabad utat kap a személyi és a politikai bosszú”.
A Fidesz régi ígérete, hogy legyenek „azonnal érvényesíthető, nagy összegű bírságok”. Ennek megfelelően a benyújtott szabálysértési törvénymódosítás 20 ezer forintról 100 ezerre emelné a bírságot. A módosítócsomag hatodik eleme, a beruházási eljárások egyszerűsítése, a törvény szerinti ügyfelek számának korlátozása.

Locsolkodás, népviselet, hagyomány – ilyen volt a Hollókői Húsvéti Fesztivál