Az iraki és afganisztáni háborúkról készült titkos jelentések kiszivárogtatásával világhírűvé vált WikiLeaks oknyomozó honlapot 2006-ban hozták létre. Az internetes oldalra először 2010 áprilisában figyelt fel a világ, amikor közzétett egy videofelvételt, amelyen ártatlan iraki polgárok és két Reuters-újságíró amerikai katonák általi meggyilkolása látható.
A WikiLeaks az információhoz való hozzáférés szabadságáért kampányol, titkos, cenzúrázott, politikai vagy diplomáciai jelentőségű iratok közzétételével foglalatoskodik. 2008-ban olyan listát tett közzé, amelyen a szélsőjobboldali Brit Nemzeti Párt állítólagos tagjai, köztük közismert személyiségek neve szerepelt. A 2008-as amerikai elnökválasztási kampány idején a honlap Sarah Palin republikánus alelnökjelölt e-mail-levelezéséről és -címlistájáról készült fotókat mutatott be. Vihart kavart annak a dokumentumnak a közzététele is, amely a guantánamói táborban őrzött foglyok mozgásterének korlátozását részletezte.
A WikiLeaksnek bárki küldhet dokumentumokat, de a honlap szerkesztői és a nekik önkéntesen segédkező újságírók döntik el, mi jelenik meg. A weblapot egy Sunshine Press nevű, emberi jogi csoportok, oknyomozó riporterek és mások által finanszírozott szervezet működteti.

Aljas, dilettáns, kommunista edzők és sportvezetők próbálták tönkretenni az olimpiai bajnok legendát