A Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét Horváth János parlamenti képviselő, az Országgyűlés korelnöke kapta az amerikai magyar emigrációban végzett tevékenysége, a magyar parlamentarizmus legjobb hagyományainak megőrzése, közéleti szerepvállalása, példaértékű életútja elismeréseként.
A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal (polgári tagozat) kitüntetést kapott: Csáky Pál szlovákiai magyar politikus, a Magyar Koalíció Pártja volt elnöke, volt miniszterelnök-helyettes a szlovákiai magyar közösség identitásának megőrzése érdekében végzett sokoldalú munkássága elismeréseként.
Kopátsy Sándor, a közgazdaság-tudomány doktora a gazdasági reformprogramoktól a rendszerváltás privatizációjának ellenőrzésén át napjaink újszerű közgazdasági szemlélete megalkotásáig ívelő munkásságáért.
Papp Lajos Széchenyi-díjas szívsebész, az orvostudomány doktora, nyugalmazott egyetemi tanár, volt klinikai igazgató az életnek tartalmat adó egyetemes emberi értékek és erkölcsi normák mellett való következetes kiállásáért, közéleti szerepvállalásáért, a nemzetet szolgáló, példaértékű életútja elismeréseként.
Szervátiusz Tibor Kossuth-díjas szobrászművész a magyar kultúra iránti elkötelezettsége, példaként szolgáló, történelmünket és kiemelkedő személyiségeinket megformáló művészete, a magyar nemzet mellett mindig következetesen kiálló, példaértékű életútja elismeréseként.
Szilágyi János György Kossuth-díjas művészettörténész, klasszika-archeológus, a történelemtudomány doktora az etruszko-korinthoszi vázafestészet a világon található teljes anyagának feldolgozásáért, az egyetemes ókortudomány egységes szemléletének megvalósításáért, életpályája elismeréseként.
A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést kapott: Albert Flórián labdarúgó; Arató Péter, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) rendes tagja; Bodor Miklós, az MTA külső tagja; Buda Ferenc Kossuth-díjas költő, műfordító; Fodor György teológus; Freund Tamás Széchenyi-díjas neurobiológus; Horváth József Széchenyi-díjas növényvirológus; Kahler Frigyes, a Veszprém Megyei Bíróság bírája; Nánási László címzetes fellebbviteli főügyészségi ügyész; Patkó Gyula, a műszaki tudományok kandidátusa; Préda István, az orvostudomány doktora; Rózsás János író, történész; Szépfalusy Péter Széchenyi-díjas fizikus; Szinte Gábor festőművész; Tar Pál volt nagykövet; Török József egyháztörténész; Uhrik Teodóra Kossuth-díjas táncművész, valamint Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácselnöke. Schmitt Pál a kitüntetést posztumusz adományozta Domonkos Istvánnak, az Ellenzéki Kerekasztal résztvevőjének; Romics László Széchenyi-díjas belgyógyásznak és Töttös Pálnak, a Politikai Foglyok Országos Szövetsége Tolna megyei szervezete elnökének.
Állami kitüntetéseket adott át az ünnep alkalmából a köztársasági elnök nevében Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter.
Tisztikeresztet vehetett át: Balás Béla, a Kaposvári Egyházmegye megyés püspöke; Botka Lászlóné Tari Mária, a Fővárosi Ítélőtábla tanácselnöke; Bruhács János, az állam- és jogtudomány kandidátusa, a Pécsi Tudományegyetem professor emeritusa; Csikiné Gyuranecz Márta, a Debreceni Ítélőtábla tanácselnöke; Erdélyi Anna, a Heves Megyei Bíróság tanácselnöke; Gyurisné Komlóssy Éva, a Szegedi Ítélőtábla tanácselnöke; Juhász Judit újságíró, a Magyar Katolikus Rádió Zrt. volt vezérigazgató-helyettese; Kardos Sándor, a Debreceni Ítélőtábla tanácselnöke; Kautzky Ervin nyugalmazott színművész; Kóczy T. László, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Széchenyi István Egyetem intézetigazgató egyetemi tanára, dékán; Medgyasszay László volt országgyűlési képviselő, volt államtitkár, a Vidékfejlesztési Minisztérium tanácsadója; Nagy Zsuzsanna, a Csongrád Megyei Bíróság tanácselnöke; Révay György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság tanácselnöke; Osztie Zoltán, a Budapest-belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia plébánosa, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége elnöke; Schanda Balázs Tibor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK dékánja, egyetemi docens; Tarjányi Béla, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára; Tarr György, az állam- és jogtudomány kandidátusa, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége veszprémi szervezete elnöke, nyugalmazott egyetemi tanár; Vedres András, a kémiai tudomány kandidátusa, a Feltalálók Egyesületeinek Nemzetközi Szövetsége (IFIA) elnöke.
Lovagkeresztet vehetett át: Barlay Tamás, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vallási főszerkesztője; Bérces László, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK Polgári Eljárásjogi Tanszék egyetemi mestertanára, ügyvéd; Berényi Pál, az orvostudomány kandidátusa, a Fővárosi Szent István Kórház főorvosa, kutatóorvos; Bozorády Zoltán Kornél, a Magyarországi Evangélikus Egyház nyugalmazott lelkésze; Börzsönyi József István, a Zempléni Református Egyházmegye esperese, a Magyarországi Református Egyház zsinatának tagja; Csenger-Zalán Attila diplomata, jogász; Farkas István, a mosonmagyaróvári Piarista Általános Iskola és Középiskola igazgatója; Fekete György, a Székesfehérvári Munkaügyi Bíróság nyugalmazott elnöke; Ghiczy Tibor volt önkormányzati képviselő; Hainitsch-Bayer Katalin, a Pest Megyei Bíróság bírája; Hegedűs Endre zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Budapesti Tanárképző Intézete zongoraprofesszora; Heisler András, a Mazsihisz volt elnöke; Horváthné Jaczkó Vilma, a Kisvárdai Városi Bíróság elnöke; Jánosa Domokos, a Budapest-felsővízivárosi Szent Anna-plébánia plébánosa, pápai káplán; Jávor Mátyás, a Székesfehérvári Zsidó Hitközség elnöke; Kádár Iván, a budapesti Radonyezsi Szent Szergij orosz ortodox templom egyházközség protoiereje (esperese), parókusa; Kámán Éva, a Zalaegerszegi Munkaügyi Bíróság elnöke; Kalota József, a Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus Magyarországi Orthodox Exarchátus protopresbitere, érseki vikárius; Kaulics László, a Miskolci Apostoli Exarchátus főhelynöke; Kiss Gyögy Barnabás, a detroiti Szent Kereszt Magyar Egyházközség plébánosa; Király László nyugalmazott tanár; László Miklós, a Budapesti Zsidó Hitközség elöljáróságának tagja, a Mazsihisz vezetőségi tagja; Maczonkai Mihály, a Pécsi Tudományegyetem ÁJK dékánhelyettese; Nagyhaju Béla Sándor, a KIM főosztályvezetője; Ötvös Csilla, a Magyar Állami Operaház ny. magánénekese, a budapesti Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola magánénektanára; Rusz Milán, a Magyarországi Szerb Színház ügyvezető igazgatója, színművész, rendező; Süllei László, az Esztergom–budapesti Főegyházmegye plébánosa; Szabóné Kormos Edit, a Heves Megyei Bíróság csoportvezető bírája; Szalai László, a Fehérgyarmati Református Egyházközség lelkipásztora; Szent-Imrey Tamás, a Humán Faktor Kanadai–Magyar Menedzserképző és Vezetési Tanács Kft. igazgatója; Tápai Piroska, a Bács-Kiskun Megyei Bíróság bírája; Tóthné Andreánszky Judit, a Pesti Központi Kerületi Bíróság bírája; Udvarhelyi Nándor vasdiplomás ügyvéd; Maciej Ludwik Wasilewski, a Telemex-Nowy Styl Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Máltai Lovagrend tagja; Zámbori Tibor, a Békés Megyei Bíróság elnökhelyettese; Zelenka Pál, a Közlekedési Műszergyártó Zrt. vezérigazgatója.
Arany érdemkeresztet vehetett át: Ábrahám Erzsébet, az orvostudomány kandidátusa, ny. főorvos; Angelidisz Vaszilisz zeneművész, a Görög Kultúráért Alapítvány kuratóriumi elnöke; Benyus Sándor karmester, a Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola zenetanára; Dalos István, az Igazságügyi Szakértői és Kutatóintézetek Kecskeméti Intézete volt igazgatója; Farkas Félix, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés tagja, a kisebbségi bizottság elnöke; Kiss Iván, a kaposvári egyházmegye esperese, egyházmegyei hitoktatási felügyelő; Kováts István, a KDNP Zala megyei szervezete tb. elnöke; Maczkó Gyula esperes, püspöki tanácsos, a csurgói Jézus szíve plébánia plébánosa; Páhy János címzetes esperes, püspöki tanácsos, a nagykanizsai Sarlós Boldogasszony-plébánia plébánosa; Pál Ferenc, az óbudai Kövi Szűz Mária-plébánia lelkipásztora; Radosné Lengyel Anna, a Magyar Rádió felelős szerkesztő-riportere, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelőhelyettese, a déli evangélikus egyházkerület felügyelője; Szenyán Erzsébet József Attila-díjas műfordító; Újszászy László, a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar – Miskolci Semmelweis Ignác Kórház- és Rendelőintézet és Egyetemi Oktató Kórház főiskolai tanára; Vasbányai Ferenc nyugalmazott középiskolai tanár.
Ezüst érdemkeresztet kapott: Abóczki Béláné, a Bács-Kiskun Megyei Bíróság volt irodavezetője; Kerekes Sándorné, a Szikszói Városi Bíróság tisztviselője; Kopányiné Kristóf-Bajza Éva, az Ózdi Városi Bíróság irodavezetője; Oláh János Lajosné, a Mezőkövesdi Városi Bíróság tisztviselője; Táborosiné Váradi Anna, a Csongrád Megyei Bíróság tisztviselője; Terhesné Miklós Edit, a Csongrád Megyei Bíróság tisztviselője; Tisza Andrásné, a Debreceni Ítélőtábla ügyintézője; Viziné Koboz Magdolna, a Bács-Kiskun Megyei Bíróság főosztályvezető-helyettese.
Bronz érdemkeresztet kapott: Farkas Mihály pirotechnikus, a Kopula ’96 Kft. tulajdonosa; Kovács Imréné, a Budapesti XVIII. és XIX. Kerületi Bíróság csoportvezetője; Nyári Pálné, a Battonyai Városi Bíróság tisztviselője.
Pintér Sándor belügyminiszter a köztársasági elnök által adományozott állami elismeréseket adta át.
A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje katonai tagozatát Pantali Zoltán Géza bv. dandártábornoknak, a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön parancsnokának.
A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozatát Végh Zsuzsanna Juditnak, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatójának.
A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje katonai tagozatát Biczó László bv. dandártábornoknak, a Márianosztrai Fegyház és Börtön intézetparancsnokának; Fróna Imre r. alezredesnek, a Köztársasági Őrezred dísz- és koronaőrző őrségi alosztályvezetőjének; Kampel Oszkár János ny. tűzoltó ezredesnek, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának; Miklós Irén Erzsébet ny. r. ezredesnek, a Rendőrtiszti Főiskola büntetőjogi és kriminológiai tanszéke főiskolai adjunktusának, szakcsoportvezetőjének.
A Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt polgári tagozatát Farkas Edit Erzsébetnek, Kaposvár Polgármesteri Hivatala aljegyzőjének; Herkely György Endrének, Mezőkövesd város nyugalmazott polgármesterének; Huszár János nyugalmazott pedagógusnak, helytörténésznek; Magyariné Nagy Editnek, a Belügyminisztérium szabályozási és koordinációs helyettes államtitkárának; Szlovák Sándor nyugalmazott középiskolai tanárnak; Tarján Gábornak, a történelemtudomány kandidátusának, a Rendőrtiszti Főiskola főiskolai docensének; Vass Ferencné orvosnak, a Büntetés-végrehajtási Szervezet Továbbképzési és Rehabilitációs Központja igazgatóhelyettesének.
A Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt katonai tagozatát Andor László r. alezredesnek, a Körmendi Rendészeti Szakközépiskola titkárságvezetőjének; Bajkán Ibolya Katalin r. alezredesnek, a Készenléti Rendőrség Ellenőrzési Szolgálata szolgálatvezetőjének; Csanádiné Vörös Judit r. alezredesnek, a Nemzeti Nyomozó Iroda gazdasági bűnözés elleni osztálya osztályvezetőjének; Csendes László Mihály ny. r. alezredesnek, a BM rendészeti vezetőképző és kutatóintézet vezetőképzési és továbbképzési osztálya csoportvezetőjének, kiemelt főelőadónak; Góra Zoltán tűzoltó ezredesnek, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának; Kalapos István Gyula r. alezredesnek, a tiszaújvárosi rendőrkapitányság vezetőjének; Kiss Ferenc r. alezredesnek, a Köztársasági Őrezred személyvédelmi főosztálya személy- és rendezvénybiztosító szolgálat főosztályvezető-helyettesének; Klamár István ny. r. ezredesnek, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Hivatala hivatalvezetőjének; Kovács Endre ny. r. alezredesnek, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság nyugalmazott osztályvezetőjének; Kovács Ferenc tűzoltó ezredesnek, a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának; Kovács István r. ezredesnek, az ORFK Gazdasági Főigazgatóság közgazdasági főosztálya főosztályvezetőjének; Papp Antal Zoltán ny. pv. alezredesnek, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Hivatala igazgatási főosztálya főosztályvezetőjének; Takács Árpád pv. ezredesnek, a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának.
A Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt polgári tagozatát Batai Tibornénak, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Hivatala gazdasági főelőadójának; Baloghné Rostás Györgyi Liliannak, a Hódmezővásárhely Polgármesteri Hivatal anyakönyvvezetőjének; Bükiné Mándli Mária Magdolnának, Zalaegerszeg Polgármesteri Hivatala önkormányzati osztálya osztályvezető-helyettesének; Füsti Molnár Józsefnek, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal igazgatási és ügyeleti főosztálya rejtjelkezelőjének, TÜK-irodavezetőnek; Katona Katalin Máriának, a Belügyminisztérium építésügyi igazgatási osztálya ügyintézőjének; Kormos Csabánénak, Mátészalka Polgármesteri Hivatala anyakönyvvezetőjének; Molnár Gyula Lászlónak, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal okmányszakértőjének; Szőkéné Komenczi Anikónak, Eger Polgármesteri Hivatala szakmai tanácsadójának; Törökné Kovács Juditnak, Berettyóújfalu Önkormányzat Polgármesteri Hivatala anyakönyvvezetőjének; Vargáné Bodor Katalinnak, Szolnok Polgármesteri Hivatala adóügyi osztálya vezetőjének.
A Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt katonai tagozatát Gachályi Béla r. alezredesnek, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Hivatala vezetőjének; Győri Beata Izabella bv. alezredesnek, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet osztályvezetőjének; Kossa György Géza pv. ezredesnek, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Polgári Védelmi Főfelügyelőség kiemelt főreferensének; Makra Géza r. őrnagynak, a monori rendőrkapitányság bűnügyi osztálya alosztályvezetőjének; Pap János r. őrnagynak, a pétervásárai rendőrőrs parancsnokának; Pataki Éva r. alezredesnek, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztálya vezetőjének; Rigó János r. alezredesnek, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság közrendvédelmi osztálya vezetőjének; Szomor Sándor r. alezredesnek, az ORFK Ellenőrzési Szolgálat Központi Panasziroda vezetőjének; Tóth János r. alezredesnek, a körmendi rendőrkapitányság bűnügyi osztálya vezetőjének, kapitányságvezető-helyettesnek; Váginé Nagy Zsuzsanna ro. alezredesnek, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálata egészségügyi és pszichológiai alosztálya vezetőjének; Vietórisz Ágnes tűzoltó alezredesnek, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Humán Szolgálata főosztályvezető-helyettesének.
A Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt katonai tagozatát Baráth Ilona bv. századosnak, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet informatikai osztálya vezetőjének; Dákai Csaba tű. főtörzszászlósn

Nem fogjuk elhinni, mi történik a bőrünkkel, ha leállunk az alkohollal!