Orbán Viktor ünnepi beszédében azt mondta: Európában hívő és nem hívő egyaránt az anyatejjel szívta magába az alapvető keresztény tanokat, vagyis kulturális és morális értelemben az európai ember nem tud kibújni keresztény bőréből. A kormányfő ezt hatalmas lehetőségnek nevezte a megújulásra, amelyre, mint mondta, szüksége van nemcsak Magyarországnak, hanem egész Európának. – Nem a megújulás alapjait kell megtalálnunk, mert azok adottak, hanem ebből kell levezetnünk azokat a válaszokat, javaslatokat, amelyekre szüksége van az európai és a magyar embernek a XXI. században – fogalmazott a miniszterelnök. Hozzátette: a Piarista Gimnázium történelme is azt bizonyítja, hogy az emberi szellem végül is törhetetlen. Magyarországon szerinte akkor lesz békesség, derű és jólét, hogy ha minden a neki rendelt, vagyis a természetes helyére kerül. II. János Pál pápát idézve a miniszterelnök kiemelte: a virrasztás annyit jelent, mint megpróbálni lelkiismerettel élő emberré válni, azaz nevén nevezni a jót, nevén nevezni a gonoszt, és nem mosni össze őket.
– Virrasztani annyit is jelent, hogy felelősséget érezni azért a nagy örökségért, amit hazának nevezünk, és előkészíteni az utódok kultúráját – tette hozzá Orbán Viktor.
– Ha sok iskolába nem is jut már elegendő szerzetes tanár, ha maguk a rendek is többnyire világi pedagógusokkal dolgoznak, azért az egész életnek az ifjúság tanítására és nevelésére való szentelése, mégpedig Krisztus iránti különleges szeretetből ma is önálló, markáns hivatás marad – hangsúlyozta Erdő Péter bíboros szentbeszédében. A bíboros az igazságra tanítást nevezte a katolikus iskolák hivatásának. Mint mondta, a színvonalasan előadott, naprakész, helytálló, igaz ismeretekre van szükségük az embereknek. Labancz Zsolt piarista tartományfőnök beszédében az iskola szerepét hangsúlyozta, megemlékezve a múltról, amikor megkezdődött a tudás átadása, a gyermekek nevelése és segítése a közösségkeresésben és a helyes értékrend kialakításában. E célok vezérlik ma is az épületben oktató tanárokat és mindazon szülőket, akik gyermekük nevelését a piarista rendre bízzák.
A Veni Sancte szentmisében Erdő Péter bíboros felszentelte a 295. tanévét megkezdő iskola kápolnáját és megáldotta az épületet.
A múlt. A rend 1717-ben kezdte meg Pesten oktató-nevelő tevékenységét. Száz évvel később már hatosztályos intézményként, majd 1850-től főgimnáziumként működött. Az 1948-as államosítás után a gimnázium Állami Ady Endre Általános Gimnázium néven működött, 1950-ben ismét rendi vezetés alá került, ám 1953 őszén az épületet az állam az Eötvös Loránd Tudományegyetem használatába adta. A piaristák ekkor költöztek át a Mikszáth Kálmán téri épületbe, amely 58 évig adott otthont az intézménynek. A 2002 óta hatosztályos tanrend szerint oktató intézményben jelenleg 325 diák tanul.

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket