Három alpolgármestere lehet Pécsnek

Az eddigi kettő helyett három alpolgármestere lehet a jövőben Pécsnek, ha a városi közgyűlés megválasztja Meixner Andrást, az oktatási bizottság szocialista elnökét – írta pénteken az Új Dunántúli Napló.

MNO
2007. 10. 26. 6:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap értesülései szerint Meixnert Tasnádi Péter polgármester szeretné megválasztatni. Ennek egyik oka a helyi MSZP-n belüli hatalmi harc, melynek során mindig figyelembe kell venni egy markáns csoportosulás szándékait. A másik pedig, hogy Gonda Tibor kulturális ügyekért is felelős alpolgármester pozícióharcba keveredett Mészáros Andrással, a pécsi 2010-es Európa Kulturális Fővárosa program főigazgatójával, így kívánatossá vált a politikus egyes hatásköreinek elvonása.

Tasnádi Péter azt mondta: az alpolgármesterek kiválasztása a polgármester jog- és hatásköre. Ha a feladatok indokolják, harmadik alpolgármester kijelölése is szükségessé válhat. Révész Mária, az ellenzéki Fidesz–KDNP frakció vezetője úgy vélte, az események hátterében politikai válság húzódik – olvasható a baranyai napilapban.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.