A jó állapotú használt, korábban Németországban, a Deutsche Bahn (DB) hálózatán közlekedő vasúti személykocsik lízingeléséről még 2006 áprilisában kötött szerződést a Magyar Államvasutak Zrt. és a Verkehrsentwicklungsgesellschaft Südosteuropa GmbH. (VEG).
A 300. kocsi üzembe állásával a vasúttársaság személykocsiparkjának mintegy 10 százaléka újult meg. A járműveket a Dunántúl vasúti hálózatán 2006 nyara óta folyamatosan állították forgalomba, számos közülük kerékpár szállítására is alkalmas.
A felújított kocsik közül jelenleg 233 kocsi vesz részt a Dunántúl vasúti közlekedésében, további 67 kocsi forgalomba állítására az év végéig kerül sor. A forgalomba állítás előtt a kocsik mindegyikén el kellett végezni a honosítás által megkövetelt átalakításokat és az úgynevezett fővizsgát is.
(mti)
Halál lett a közös heroinozás vége a fővárosban
