Forró november – Az Élőlánc is csatlakozik a tüntetésekhez

Az Élőlánc Magyarországért üdvözli az összefogást és csatlakozik a szakszervezetek és érdekképviseletek november 10-i és november 21-i tüntetéseihez az egészségbiztosítási pénztárak üzleti modellje és a nyugdíjrendszer megnyirbálása ellen – áll a szervezet hétfői közleményében. Megjegyzik azt is: a felszámolt vasúti szárnyvonalak, a bezárt iskolák, a civil szektor válsága jelzik, hogy a hatalom nem ismer kíméletet.

MNO
2007. 11. 05. 6:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint ismert, november 10-én öt szakszervezet, az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége, a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma szervez nagygyűlést. A demonstráció célja, hogy tiltakozzon az egészségbiztosítási pénztárak üzleti modellje ellen.

A kezdeményezők és a csatlakozó országos szervezetek elutasítják a nemzeti kockázatközösség üzleti alapú biztosítási rendszerre történő átültetését. November 21-re hirdette meg a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája (LIGA Szakszervezetek) a társadalmi szolidaritás napját az egészségbiztosítás átalakítása, illetve a nyugdíjrendszer újabb megnyirbálása ellen. Az akciókhoz számos országos szervezet csatlakozott. A támogató szervezetek között van a Magyar Orvosi Kamara, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Munkástanácsok Szövetsége és a Professzorok Battyhány Köre is. A tüntetéshez országszerte sztrájkok kapcsolódnak.

Az Élőlánc Magyarországért üdvözli a szakszervezetek, érdekképviseletek, civil szervezetek összefogását – fogalmaz a kommüniké. Mint a közlemény fogalmaz, „az elmúlt egy évben számos fórumon tiltakoztunk neves közéleti személyiségekkel és szakértőkkel egyetértésben az egészségbiztosítás üzleti modellje ellen.” A nemzetközi tapasztalatokra hivatkozva a kérdés szakértőinek többsége állítja, hogy az egészségbiztosítás privatizációja és piacosítása a költségek emelkedéséhez és/vagy a gyógyító munka minőségének romlásához, az ellátások körének korlátozásához fog vezetni. Ez elfogadhatatlan, amikor a magyar emberek egészségi állapota egész Európában a legrosszabbak közé tartozik! Levélben kértük képviselőinket, mondjanak nemet a szolidaritáselvű, nemzeti kockázatközösségen alapuló, egységes egészségbiztosítás felszámolására.

A kormány minden tiltakozás ellenére érdemi egyeztetés nélkül kívánja keresztülerőszakolni a törvénytervezetet. E lépés szervesen illeszkedik azon intézkedések sorába, melyekkel létrehozzák a Magyarország Zártkörű Részvénytársaságot. A nemzeti sorsközösség helyére lépő cégben a „kisrészvényeseknek”, a nehezebb sorsú embereknek aligha lesz szava. Már most bezárt iskolák, kistelepülési posták, felszámolt vasúti szárnyvonalak, elbocsátott tanárok, orvosok és egészségügyi dolgozók ezrei, szinte a működésképtelenség határáig leépített környezet- és természetvédelmi szakigazgatás, a civil szektor válsága jelzik: a hatalom nem ismer kíméletet.
(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.