Wittner Mária '56-os halálraítélt hangsúlyozta: hiába haltak meg annyian a forradalom idején, ha még most is vannak, akik ellenforradalomnak tartják '56-ot. Hozzátette: Kádár János kétszeresen is elárulta a forradalmat, mégis a mai napig éltetik.
Wittner Mária szerint valódi rendszerváltásra van szükség azért, hogy minden magyar állampolgár egyenlő jogokkal élhessen egy népuralmi, népképviseleti rendszerben. A képviselő szerint ma nem pártvezérek, hanem KISZ-vezérek vannak hatalmon.
Megemlítette Amerika felelősségét is, egyrészt amiért 1956-ban elküldte a táviratot a nagy testvérnek, hogy Magyarországhoz nem fűződik semmilyen érdeke, másfelől mert a mai KISZ-vezérek őt szolgálják, néha átkacsintva a nagy testvérre.
Székelyhidi Ágoston író, a Kárpát-medencei 1956-os Emlékbizottság vezetője az Élő 1956 Tömörülés nevében törvénymódosítást szorgalmazott azért, hogy közvádas eljárással büntessék az 1956-os forradalom tagadását, illetve a leverésében és az azt követő megtorlásokban a kommunista vezetés felelősségét.
Horváth Attila egyetemi docens, jogtörténész, a Civil Jogász Bizottság tagja az 1956-ot követő megtorlásokról elmondta, hogy több embert végeztek ki és börtönöztek b,e mint az 1849, illetve az 1919 utáni megtorlásokban és az 1945 utáni népbírósági perekben együttvéve.
Vanek Béla, az 1956-os Alapítvány elnöke 1848-49 és 1956 között vont párhuzamot, kiemelve azt, hogy közös vonásuk, hogy az orosz, majd a szovjet hadsereg verte le a forradalom utáni szabadságharcot.
(mti, hírTV)