A püspök a magánbiztosítókkal szemben érvként hozta fel, hogy az egymás közötti versenyben nem a beteg, idős, szegény embereket favorizálják, hanem az egészséges fiatalokat, a folyamatos ellátásra szorulókkal nem szolidárisak, hiszen azokat a betegségeket eleve kizárják, amelyekben a biztosított szenved, így például a fejlődési rendellenességgel született betegekre nem lehet kiegészítő üzleti biztosítást kötni – közölte.
A magán biztosítótársaságok által üzemeltetett rendszer felvetése „a politikai élet egyik legdurvább beavatkozása a nemzet életébe ebben a parlamenti ciklusban” – fogalmazott. Bölcskei szerint a társadalmi kontroll teljes kizárásával tervezi a kormányzat „egyenesen a többség véleményével szembe menve” az egészségügyi reform keresztülvitelét. Hozzátette: a jelenlegi törvénykonstrukció „nagyon messze van attól, amit reformnak lehetne nevezni”.
Bölcskei Gusztáv hangsúlyozta, hogy nem az egészségügy reformja ellen emelik fel hangjukat, hanem egy olyan rendszerért, amelyben mindenki lehetőségeihez mérten befizet a rendszerbe, így „a gazdag szolidaritást vállal a szegénnyel, az egészséges a beteggel, a fiatal az időssel, az egyedülálló a sokgyermekessel. Mindenki jövedelemarányosan fizet, és szükségletarányosan részesül a szolgáltatásokból.”
A református püspök rosszindulatúnak és cinikusnak nevezte az Egészségügyi Minisztériumot, amiért azt állította, hogy korábban nem szólaltak meg ebben az ügyben. A MRE folyamatosan megszólal az egészségpolitikai témákban, hiszen maga is kórházfenntartó – tette hozzá.
A református egyház önmagát demokratikus társadalmi szervezetnek definiálva múlt pénteken közzétett levelében arra kérte a lelkészeket és gondnokokat, hogy keressék meg parlamenti képviselőjüket, és kérjék fel őket, hogy – akár a pártfegyelemmel is dacolva – a választók érdekeit képviselve vegyenek részt és szavazzanak nemmel az egészségbiztosítási pénztárakról szóló jövő hétfői parlamenti szavazáson.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.