„Ha Tasnádi Péter szocialista polgármester két napon belül nem teszi közzé az anyagot és az azt készítő konzorciummal kötött szerződést, akkor ezt a bíróságtól fogjuk kérni, melynek törvényi kötelessége, hogy soron kívül döntsön ebben az ügyben” – mondta Páva Zsolt.
Az ellenzéki politikus utalt arra: a képviselők a napokban csak titoktartási nyilatkozat aláírásával vehették át a 3000 oldalas, 324 millió forintért készíttetett és a közgyűlés által a múlt év végén elfogadott dokumentumot tartalmazó CD-ket. Álláspontjuk szerint azonban a tanulmány közérdekű adatokat tartalmaz, titkosítása nem indokolt.
– A hét végén nagyon agresszív politikai nyomás alá került a frakciónk, nemcsak az EKF-menedzsment, hanem a szocialisták részéről is. Az a vád ért bennünket, hogy megpróbáljuk veszélyeztetni az EKF és ezzel Pécs sikerét. A célunk természetesen nem ez, ezért úgy döntöttünk, a hivatalos utat választjuk – fogalmazott Páva Zsolt.
A Fidesz–KDNP frakcióvezetője közölte: ha Tasnádi Péter két napon belül nem hozza nyilvánosságra az anyagot az említett szerződéssel együtt, akkor ezt a bíróságtól fogják kérni. – A bíróságnak törvényi kötelessége, hogy soron kívül tárgyalja, és döntsön az ügyben, mert álláspontunk szerint az anyag közérdekű adatokat tartalmaz, a titkosítás indokolatlan. Egyúttal felhívjuk a polgármester úr és a szocialista városvezetés figyelmét, hogy a közérdekű adatokkal való visszaélés bűncselekmény – magyarázta a frakcióvezető.
Révész Mária, a Fidesz pécsi elnöke szerint mivel a városvezetés 300 millió forint közpénzt költött el a tanulmányra, minden pécsinek joga van megtudni, hogy mire is ment el a pénzük, mire költötte a városvezetés ezt az összeget. – Álláspontunk szerint a megvalósíthatósági tanulmány nyilvánosságra kerülése nem sérti Pécs érdekeit semmilyen szempontból. Minden pénzügyi (hazai és uniós) információ már nyilvánosságra került korábban is, a projekt valódi állásáról azonban nem tud senki – mondta Révész Mária.
Az ellenzékiek szerint a tanulmány egyértelműen igazolja, hogy nagyon komoly bajban van az EKF-program, a városvezetés azonban az őszinteség helyett a titkolózást választotta. A Fidesz úgy véli, mindenkinek joga van megtudni, hogyan áll az a program, amely meghatározza a város és a benne élők jövőjét az elkövetkező 15-20 évben.
Kormányváltást akarnak Magyarországon az ukránok, letartóztatták Greta Thunberget















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!