A gazdasági kabinet nem tartozik az önkormányzat képviselő-testületének szervezetébe, a polgármesternek pedig ezért diszkrecionális joga az arról készült hangfelvétel és jegyzőkönyv kiadásának megtagadása. Úgy tudjuk, hogy ezzel az indokkal utasították el Borbély Lénárd Fidesz–KDNP-s képviselő kérését február 4-én, amikor az ülésről készült hanganyagot szerette volna megismerni.
Németh Szilárd sporttanácsnok erről azt mondta: minden csepelinek joga van megismerni a gazdasági kabinet ülésén elhangzottakat, akár az eredeti hangfelvétel, akár az az alapján készült szó szerinti jegyzőkönyv által. Az már nem lepi meg, hogy Tóth Mihály hónapokon keresztül mást állított a Csepel SC ügyében, de az igen, hogy az utolsó ciklusában járó polgármester ennyire nem törődik a rá bízott kerület lakóival, múltjával és jövőjével. Az 1912-ben alapított munkás-sportegyesület ugyanis – az olimpiai pontok tekintetében – ma is a világ tíz legjobbja között foglal helyet, a megismert tervek azonban a csaknem százéves egyesület versenysportjának likvidálását is jelenthetik egyben. Szintén árulkodó, hogy a Csepel SC Alapítvány teljes ingatlan vagyonát „egy gazdasági egységként” akarják kezelni. Úgy néz ki, hogy nemcsak a központi sporttelep került így veszélybe, de az elv- és üzlettársak már a rendkívül értékes zöld területen lévő kis-Duna-parti evezős- és kajak-kenu telepre is kivetették hálójukat.
A sporttanácsnok kifejtette: a Csepel SC-vel valóban nagy problémák vannak, amelyek ráadásul nem is ma kezdődtek. A megoldást hosszabb távon annak a sportkoncepciónak az elfogadása és végrehajtása jelenthetné, amit a közelmúltban megdicsért ugyan a csepeli önkormányzat MSZP-frakciója, de a testületi ülésen már nem fogadtak el. A sportkoncepció kizárólag sportcélú rendezési tervet engedélyezett volna az SC területén, magában az egyesületben pedig a jelenlegi viszonyok rendezését sürgette.
(csepel.info)
„Őszödi beszéd” Csepelen: tagadás után túladnak a sporttelepen
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar NemzetA sporttelep nem eladó! Épeszű vállalkozó meg sem vásárolná! – olvashatták újságukban múlt nyáron a csepeliek. 2008. január 31-én már arról volt szó a csepeli önkormányzat kabinetülésén, hogy a jövőben a Csepel SC területének csak az egyharmadán lesz lehetőség a sportolásra.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!