A Dancs elleni büntetőeljárás arra is rávilágíthat, miért sodródott Kolompár választási szövetségébe az RPM frakciója, amelynek vezetői eredetileg Kolompár esküdt ellenségei voltak. A régi-új OCÖ-elnök választási szövetsége egyfajta mirigyszervként szívta fel a börtönviselt múltú vagy börtönviseltséggel fenyegetett cigány politikusokat. Az elnökválasztó közgyűlésen Kolompár maga helyett első körben idősebb Kozák Jánost választatta elnökké, akiről egy cigány médiumbeli beszélgetős műsor nyomán derült ki: egy évet ült a fenti okból. Korábban megírtuk, hogy egy másik Kolompár-szövetséges, Bihari József elnökhelyettes ellen a roma kárpótlási ügyben csalás és okirat-hamisítás miatt folyik büntetőeljárás. Biharinak, aki időközben lemondott képviselői mandátumáról, decemberben kellett volna börtönbe vonulnia, de mint megírtuk, jelenleg ismeretlen helyen bujkál.
Joó István

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!