Konspirálnak az MSZP erős emberei

A Magyar Nemzet birtokába jutott egy elektronikus levél, amelyet tegnap kora délután az MSZP békéscsabai szervezetének e-mail címéről Tóth Károly országgyűlési képviselő aláírásával küldtek el szocialista pártvezetőknek. Az egyik címzett által lapunknak eljuttatott dokumentumot a címzettlista tanúsága szerint Gyurcsány Ferenc pártelnöknek nem postázták.• Tóth Károly: Vállalom a szavaimat

Magyar Nemzet
2008. 03. 29. 5:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A [email protected] címről érkezett levelet megkapták Juhász Ferenc és Szekeres Imre elnökhelyettesek, Kiss Péter, Hiller István és Ujhelyi István alelnökök, Lamperth Mónika, Mandur László, Mesterházy Attila, Veres János és Vadai Ágnes elnökségi tagok. A levelet elküldték még Lendvai Ildikó parlamenti frakcióvezetőnek, Baja Ferencnek, a szocialista platform elnökének, Steiner Pál fővárosi frakcióvezetőnek, Németh Erikának, a Baloldali Tömörülés platform ügyvivőjének és Veress József Békés megyei elnöknek.

A „Kiindulási helyzet – Tóth Károly levele” szerzője bevezetésként jelezte, hogy pénteki találkozásuk jól végiggondolt forgatókönyve alapján egyetlen lehetősége írásban megosztani a címzettekkel a véleményét. Felhívja a címzettek figyelmét, hogy „társadalmi támogatottságunk nagyon gyenge, szavahihetőségünk gyakorlatilag nem mérhető; az MSZP helyi szervezetei maguk alatt vannak, kicsi a mozgósító képességük, a gazdaság tovább gyengül, a kormányzat prognózisait »hetente« kell változtatni.” A levél szerzője ebből következően úgy véli: „bizalom hiányában nem tudjuk a társadalom irányába a biztonságot garantálni; helyi, önkormányzati szinten a 2006-os »választási stratégiánk« miatt nem tudunk ellensúlyt képezni”. Egyidejű súlyosbító és enyhítő körülménynek tartja „az SZDSZ állandósuló fenyegetését a koalíció felmondásáról”, ugyanakkor a kisebbik kormánypárt belső és külső válságából adódóan most először elképzelhetőnek tartja, hogy a pénztártörvény apropóján ezt meg is teszik a szabad demokraták.

A levél írója úgy tartja: „ugyanakkor a koalíció felmondása támogatottságunk azonnali 10–12%-os növekedésével járna”. Rövid távú célként Tóth Károly a következőket jelöli meg: „legalább egy év nyugodt kormányzási szakasz biztosítása, hogy bemutathassuk, képesek vagyunk és tudunk kormányozni, ha ez sikerül, az európai parlamenti választások elvesztése után (de ekkor nem megalázó a vereség) a fejlesztési programok eredményeire támaszkodva megkezdhetjük a kilábalást; ehhez át kell alakítani a pályázati rendszert és a pályázati célokat (…)”.

Ha az MSZP rövid távú céljai teljesülnek, akkor a szerző szerint kiderül: „képesek voltunk kormányozni, és nem csak a választási kampányban részt venni, akkor van esély olyan hosszú távú célokat kitűzni, amelyben az MSZP tartósan az ország meghatározó politikai ereje marad, ahol az MSZP nélkül érdemi döntéseket nem lehet hozni! A fideszes helyi önkormányzatokban lehetőségünk lesz a visszásságok bemutatására, mert megteremtődik annak a feltétele, hogy a helyi közösségek hitelesnek fogadják el kezdeményezésünket”.

A levél írója rögzíti, hogy azonnali döntést kell hozni „a pénztártörvény módosításáról úgy, hogy 100% állami tulajdonnal a pénztárakat létre kell hozni, de ki kell mondani, 2010 októberében dönt a parlament a magántőke bevonásáról! Ezzel elkerülhető egy őszi, ismét vesztes népszavazás; akkor is meg kell hozni a döntést, ha ez az SZDSZ kivonulásával vagy a koalíció felmondásával való fenyegetéssel jár együtt, mert kisebbségi kormányzás még mindig lehetséges – az SZDSZ vagy részei és az MDF – külső támogatásával”.

A szerző szerint „a fentiek azonban igazán csak akkor tudnak eredményesek lenni, ha két alapvető kérdéssel szembe merünk nézni, és képesek vagyunk jó döntést hozni: az MSZP és a miniszterelnök tekintélyét, szavahihetőségét egyidejűleg csak nagyon nagy munkával lehet helyreállítani”. A „Tóth Károly békéscsabai országgyűlési képviselő” aláírással elküldött levél így végződik: „El kell ismerni: a Fidesz a parlamenti demokrácia mellett kötelezte el magát a népszavazás után, ezért »mától« jól kell kormányozni, annak érdekében, hogy 700-800 ezer ember támogatását visszaszerezzük azok közül, akik most igennel szavaztak a népszavazáson, és vissza kell szerezzük az elbizonytalanodott választóinkat.”

Munkatársunktól

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.