A tárca végül elfogadta a javaslatot, amelynek értelmében mégsem változik azoknak az intézményeknek az OEP-finanszírozása, amelyek nem tesznek minden kórházi ágy mellé széfet – közölte az egészségügyi bizottság MSZP-s alelnöke.
Mint mondta, az MSZP az eredeti rendeletet ésszerűtlennek tartotta, és a kórházak is tiltakoztak. Schvarcz Tibor elmondta: a módosítás szerint a kórházi osztályoknak valamiféle értékmegőrzési lehetőséget adniuk kell, de nem feltétlenül szükséges, hogy ez ágy mellé rendelt széf legyen.
Horváth: Továbbra is kötelező a beszerzés
Horváth Ágnes egészségügyi miniszter hétfőn sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva közölte: a széfek beszerzése továbbra is kötelező az intézményeknek, azok meglétét az ÁNTSZ ellenőrzi a minimumfeltételek között. Hozzátette: a kórházak többsége már eleget is tett a széf-rendeletnek. Mint kifejtette, az eredeti rendelet is tett kivételt abban, hogy nem minden kórházi ágy mellé kell széfet helyezni. Ilyen kivételek például az újszülött- és csecsemőosztályok, intenzív és pszichiátriai osztályok. A tárcavezető tisztázta: a kórházaknak eredetileg sem kellett attól tartaniuk, hogy ha nem tesznek eleget a széfbeszerzésnek, megvonják tőlük az OEP-finanszírozás egy részét. „Az OEP-finanszírozás soha nem függött a széfek beszerzésétől” – fogalmazott a tárcavezető.
Megjegyezte: a pontosítás abban van, hogy átmeneti szabályozásként a kórház központi széfjében helyezhetők el a betegek értékei. A miniszter szerint „mindenki félreértett mindenit széf-ügyben”. Horváth Ágnes tavaly decemberben jelentette be, hogy 2008. február 15-től kötelező lesz minden kórházi ágyhoz széfet biztosítani, megelőzendő a kórházi lopásokat. Az egészségügyi miniszter akkor közölte: a széfek beszerzését az intézményeknek kell megoldaniuk, ehhez 600 millió forintot ad a tárca, és ezt még december végéig megkapták a kórházak.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.