PDSZ–GOSZ: miért csak egy tanár van Hiller bizottságában?

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Gimnáziumok Országos Szövetsége (GOSZ) levélben fordult az oktatási miniszterhez, amelyben értetlenségüknek adnak hangot, hogy csak egy gyakorlati pedagógus szakember kapott helyet az iskolák biztonságával kapcsolatos javaslatokat tárgyaló szakértői munkabizottságban. A két szervezet véleménye szerint ugyanis a gyakorlatnak nagyobb súlyt kell kapnia.

MNO
2008. 03. 31. 13:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Levélben fordult az oktatási miniszterhez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Gimnáziumok Országos Szövetsége (GOSZ), amelyben értetlenségüknek adnak hangot, hogy csak egy gyakorlati pedagógus szakember kapott helyet az iskolák biztonságával kapcsolatos javaslatokat tárgyaló szakértői munkabizottságban – közölte Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke hétfőn az MTI-vel. A két szervezet nem érti, hogy a bizottság összetétele miért „egyensúlytalan”, s miért csak egyetlen olyan tag van a tizenegy között, akinek mindennapos, közvetlen tapasztalata van a közoktatási intézményekben a pedagógusi szakmai munkát illetően. Ezért azt kérik Hiller Istvántól, indokolja meg ezen döntését. A PDSZ és a GOSZ véleménye szerint ugyanis a gyakorlatnak nagyobb súlyt kell kapnia. A két szervezet azt ugyanakkor üdvözli, hogy a tárca reagálni kíván a pedagógusokat ért atrocitásokra, illetve a közoktatási intézményekben meglévő agresszióra, s azt is megelégedéssel látják, hogy a felállított szakértői munkabizottság feladata az intézményen kívüli hatások elemzése is.

Az oktatási tárca vezetője múlt szerdán hozott létre szakértői bizottságot az iskola biztonságával kapcsolatos javaslatok kidolgozására, miután több pedagógust ért atrocitás került nyilvánosságra. A testület tagjai társadalomtudósok, biztonsági kérdésekkel foglalkozó szakértők, szakmai és szakszervezeti képviselők, valamint az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, valamint a Szociális és Munkaügyi Minisztérium egy-egy delegáltja. A szervezet elnöke Szüdi János, az OKM szakállamtitkára, társelnöke pedig Danielisz Béla, a főváros bűnmegelőzési tanácsnoka. A testület hétfőn tartotta első ülését a fővárosban.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.