A közlemény szerint a visszavétel elsősorban a végrehajtó szolgálatnál támogatható, a felvételi eljárást a testülethez visszatérni kívánó volt rendőrnek, illetve határőrnek írásban kell kérnie. A kérelmet személyesen vagy postai úton lehet benyújtani a Nemzeti Nyomozó Iroda, a Készenléti Rendőrség, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság, továbbá valamennyi megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányság humánigazgatási szolgálatához, illetve a Köztársasági Őrezred személyügyi szolgálathoz.
A visszavételre jelentkezőnek meg kell felelnie a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvényben meghatározott feltételeknek, így többek között alkalmasnak kell lennie a hivatásos szolgálatra egészségi, pszichikai és fizikai szempontból.
Nyugállományú volt hivatásosok esetében a visszavételre csak a szolgálati nyugdíj folyósításának egyidejű szüneteltetésével van lehetőség.
Bencze József tavaly egy sajtótájékoztatón azt mondta, a rendőrség átlagéletkora 32,3 év, ami azt jelenti, hogy nagyon fiatal az állomány; mindössze 257 ötven évnél idősebb hivatásos tiszt van a testületnél. Az ötven év feletti tisztek részben az integráció miatt hagyták el a testületeket.
Néhány napja arról rendelkezett az ORFK vezetője, hogy a megyei rendőrkapitányságok állományából vezényeljenek rendőröket Budapestre. Bencze József 300 rendőr Budapestre rendeléséről döntött: Győr-Moson-Sopron megyéből 150, Vas megyéből 90, Nógrád megyéből 60 rendőr szolgál Budapesten három hónapon át. A fővárosból egyébként 1000 rendőr hiányzik már évek óta, az utóbbi időben ez a szám 1300-ra emelkedett.
A rendőröket közterületi szolgálatra rendelték fel, és a Déli pályaudvar, a Keleti pályaudvar, a Nyugati pályaudvar, a budai Vár és környéke, a Blaha Lujza tér, a Belváros és a három metróvonal teljes szakaszán fognak járőrözni.
(mti, MNO)