Hagyó Miklós (MSZP) és Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettesek közös előterjesztésükben független tanácsadók, köztük az AAM Kft. véleménye alapján megállapítják, hogy a főpolgármesteri hivatal jelenlegi struktúrája nem támogatja a projektszervezetek működését, és a hivatalban a szükséges szakértelem sincs meg. A döntés szorgalmazói a településfejlesztés „gumijellegű” törvényi szabályozására hivatkoznak javaslatukban, e körbe ugyanis minden olyan feladat bevonható, amit az önkormányzat annak minősít. A feladatkiszervezés révén elérnék azt is, hogy közbeszerzések nélkül valósulnának meg a projektek. Az úgynevezett projektmegvalósító egységek működtetéséhez szükséges humán és dologi erőforrásokra a beruházások két százalékát, 2009-től évi 750 millió forintot különítenének el. Az MTI által megkérdezett jogi szakértők több szempontból is aggályosnak tartják a tervezetet. Szerintük például jogszerűen nem kaphat lehetőséget a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. a közbeszerzések mellőzésére.
A több mint 30 téma mellett szó lesz a főpolgármesteri kabinet ülésén a napirenden még nem is szereplő BKV vezérigazgatói problematikáról. Mint azt az MTI szombaton megírta: Antal Attila vezérigazgató újabb, immár harmadik levelében kezdeményezte posztjáról való felmentését, ezúttal oly módon, hogy végkielégítésre nem tartana igényt. Az MTI úgy tudja, hogy a városvezetésben erős az a vélemény is, hogy a busztender és az AAM Kft.-vel kötött tanácsadói szerződések anomáliái miatt akár szabad folyást is engedhetnének a vitás ügyek jogi úton való rendezésének. Ezt a megoldást a szocialisták nem támogatják.
Ismét tárgyal a városvezetés az MSZP által hónapok óta szorgalmazott új budapesti egészségügyi modellről, a fővárosi kórházak holdingba szervezéséről. Mintegy 400 millió forintot igényel az új elképzelés útnak indításához Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes, aki 10 fős programirodát is szorgalmaz. Ezzel gyakorlatilag az önkormányzat egészségügyi bizottságával párhuzamosan működő szervezettel paritásos önkormányzati bizottsággal mintegy megkettőznék az egészségügyi bizottságot.
(MTI)
Jól érezhető földrengés volt Csongrádban
