Horváth Ágnes, a rövidesen távozó egészségügyi miniszter az utóbbi időszakban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy az „elegáns távozás szabályait megszegve” intézkedéseket hoz, amelyekkel megpróbálja „visszacsempészni” a vizitdíjat az egészségügybe, és az utolsó hetekben gyorsított pályázatokon saját és az SZDSZ klientúráját próbálja elhelyezni gazdasági vezetői posztokba – fogalmazott Pesti Imre a sajtótájékoztatón.
Emlékeztetett: a miniszternek az a szándéka, hogy a szektorsemlegesség jegyében a magánszolgáltatókat is finanszírozzák. Eszerint azért az ellátásért, amiért az állami rendszerben száz százalékot fizet az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP), a magánintézmény 70 százalékot kapna, míg a fennmaradó 30 százalékot a beteg fizetné. A másik tervezett lépés pedig az – mondta Pesti Imre –, hogy ha valaki az állami-önkormányzati egészségügyi intézményben a szokásos rendtől eltérő ellátást igényel, akkor az ellátás 30 százalékát ki kellene fizetnie. Pesti Imre erre példaként említette azt az esetet, amikor valaki külön választ magának egy orvost. Mint mondta, a részleges finanszírozás bevezetése elfogadhatatlan, egyrészt azért, mert ilyen próbálkozás korábban már volt, és ez akkor megbukott; de elfogadhatatlan és inkorrekt a népszavazáson meghozott döntés miatt is – szögezte le.
Pesti Imre szerint Horváth Ágnes kinevezési gyakorlata jelzi, hogy a miniszter számára és az SZDSZ számára is fontos az újabb konfliktusok keltése. Úgy tűnik – mondta –, hogy minél nagyobb a káosz az egészségügyben, annál jobb ez az SZDSZ számára.
Hozzátette: azt is kérik Horváth Ágnestől, hogy hagyja meg a szakmának, illetve az egészségügyi kamarának, a hozzáértőknek, hogy ők keressenek megoldást az egészségügyben kialakult válságra. A politikus emlékeztetett arra, hogy a miniszterelnök azt kérte a hónap végén távozó szabad demokrata miniszterektől, hogy ne hozzanak hosszabb távra szóló intézkedéseket.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.