Megalakult a cigány kisebbségi önkormányzat Veszprém megyében

Alakuló ülését tartotta szerdán a megyeszékhelyen a Veszprém Megyei Cigányok Kisebbségi Önkormányzata; a június 1-jén lezajlott időközi választás alapján a kilenctagú testületben öt képviselője van a Magyarországi Cigányok Független Érdekvédelmi Szövetségének (MCFÉSZ), négy pedig a Lungo Dromnak.

MNO
2008. 06. 11. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A veszprémi megyeházán tartott alakuló ülésen a pápai ifj. Kozák Jánost, a MCFÉSZ országos alelnökét választották meg a Veszprém Megyei Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnökének, helyettese pedig az ugyancsak pápai Holdosiné Bánhegyi Ildikó lett. Az alakuló ülésen megválasztották a pénzügyi bizottság elnökét és négy tagját is.

Ifj. Kozák János, az ismét megválasztott elnök hangsúlyozta: csak összefogással nyílhat lehetőség a cigányság felemelkedésére, s szerinte különösen a szociális és oktatási területen szükséges az együttműködés, s a jó programok kidolgozása. Az elnök összefogást ajánlott a Lungo Drom képviselőinek, s közölte, hogy együttműködési megállapodást kötnek a megye 36 kisebbségi önkormányzatával.

Babai János, a Lungo Drom megyei szervezetének elnöke az ülésen hangsúlyozta: a cél érdekében „konstruktívak és együttműködők” lesznek, de egyéni érdekeket nem fognak támogatni. Mint mondta: három szavazattal maradtak csak alul az időközi választáson, ami azt jelzi: komoly támogatottságuk van nekik is, s számolni kell velük. Az újjáalakult kisebbségi megyei testület szavazott a 2008. évi költségvetése módosításáról is; a feladatalapú állami támogatás 867 ezer forintról 1 millió 29 ezer forintra nőtt.

Ifj. Kozák János elmondta: azért kellett a megyében időközi választást tartani, mert a Veszprém Megyei Cigány Kisebbségi Önkormányzat – a Lungo Drom egyik képviselőjének javaslatára – február elején feloszlatta magát. A testület akkor 5-4 arányban döntött a feloszlatása mellett. Emlékeztetett arra, hogy az időközi választást – amelyet a feloszlatást követő négy hónapon belül kell kiírni -, június 1-jén tartották meg; ezen a voksoláson a 36 települési kisebbségi önkormányzat 170 cigány képviselője közül 162 adta le a szavazatát.

A Magyarországi Cigányok Független Érdekvédelmi Szövetségére 82-en, a Lungo Dromra 79-en szavaztak, egy voks érvénytelen volt. Ifj. Kozák János szerint a Lungo Drom által kezdeményezett „választási hercehurca” csak kidobott pénz volt, ám szerinte ismét bebizonyosodott, hogy az MCFÉSZ-nek van a nagyobb támogatottsága a megyében.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.