Félmillió forint bírságot szabott ki a rendőrség az M3-ason

Csaknem félmillió forint bírságot szabott ki a rendőrség, amikor a társszervekkel teljes pályazáras ellenőrzést végzett az M3-as autópálya Heves megyei szakaszán a „Rekettyés” pihenő-parkoló területén – tájékoztatott pénteken a rendőrség.

MNO
2008. 07. 11. 9:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sebességtúllépés miatt 416 ezer forintnyi, a biztonsági öv használatának elmulasztása okán pedig 78 ezer forintnyi helyszíni bírságot szabtak ki, továbbá 66 embert feljelentettek – összesítette a csütörtöki ellenőrzés tapasztalatait a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese. Utóbbiak a gyorshajtás mellett rendszám vagy érvényes zöldkártya nélkül autóztak – tette hozzá.

A Nemzeti Közlekedési Hatóság által ellenőrzött 19 tehergépjárműből három bizonyult túlsúlyosnak, ami várhatóan 1 100 000 forint közigazgatási bírság kiszabását vonja maga után. Ugyanakkor a vám- és pénzügyőrség munkatársai a 64 ellenőrzés során nem találtak szabálytalanságot. Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. a 4432 vizsgált autós közül 58 bliccelőt szűrt ki – közölte Soltész Bálint.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.