Homoszexuális-felvonulás: kiteszik a jelentést az internetre

Megérkezett a miniszterelnökhöz az igazságügyi és rendészeti miniszter jelentése, valamint a legfőbb ügyész ehhez fűzött észrevétele a múlt szombati homoszexuális-fesztivállal kapcsolatban – mondta el a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón Daróczi Dávid.

MNO
2008. 07. 11. 12:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányszóvivő hozzátette: a Miniszterelnöki Hivatalban jelenleg is dolgoznak ezen az anyagon, és néhány órán belül teljes terjedelmében felteszik az internetre.

A miniszterelnök a szombati homoszexuális-felvonuláson történtek kapcsán kért jelentést a legfőbb ügyésztől és az igazságügyi tárca vezetőjétől arról, hogy az állami intézmények miként végezték a munkájukat.

A szokásos évi homoszexuális-felvonulást szombaton tartották Budapesten. A parádén szélsőséges tüntetők támadtak a résztvevőkre és az őket biztosító rendőrökre. Az arcukat általában csuklyával, maszkkal takaró ellentüntetők Molotov-koktélokat, petárdákat, felszedett utcaköveket, üvegeket, tojásokat dobáltak. A legdurvább támadások a Hősök terén és a Liszt Ferenc térnél történtek.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.