Végleges mérleg még nincs, de öt nap alatt csaknem 37 millió forintnyi bírságot szabtak ki. A délutántól hajnalig tartó ellenőrzések alatt illegális gyorsulási versenyre is lecsaptak, de népszerű diszkókat is ellenőriztek a rendőrök.
Hat napon át razziáztak a rendőrök, a fogyasztóvédők, a munkaügyi- és az adóellenőrök a fővárosban. Az összehangolt közbiztonsági akciót Budapest rendőrfőkapitánya rendelte le a turistaszezonban. Zárásként a szórakozóhelyeket, játéktermeket, aluljárókat, busz- és vasúti pályaudvarokat ellenőrizték szombat délutántól vasárnap hajnalig.
Az éjszakai razzia gyors sikerrel indult. Két embert állítottak elő, egyiküket kábítószerrel való visszaélés miatt. A rendőrök vadásztak az engedély nélkül Magyarországon tartózkodó illegális bevándorlókra, de a törvénytelen gyorsulási versenyek szervezőire és résztvevőire is. Az éjszakai razzia kezdetéig 722 helyszíni bírságot szabtak ki a rendőrök, 6 millió 600 ezer forint összértékben. A többi hatóság ellenőrei az öt nap alatt 163 vállalkozást bírságoltak meg, 30 millió forint értékben. A hatnapos akció végső mérlegét várhatóan hétfőn ismerteti a BRFK.
(hírTV)