Leállítják a körhintabalesetet okozóhoz hasonló berendezéseket

Leállítják a töki – vasárnap esti – körhintabalesetet okozóhoz hasonló berendezéseket – közölte Bakó István, az ÉMI-TÜV SÜD Kft. – mutatványos és vidámparki eszközök műszaki vizsgáztatására kijelölt szervezet – munkatársa hétfőn.

MNO
2008. 07. 21. 11:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tök községben a falunapon történt balesetet okozó berendezés megnevezése FIFI körhinta, nem UFÓ és nem POLIP, mint az a korábbi hírekben megjelent – pontosított Bakó István. A FIFI típusú körhintákat a vizsgálat lezárásáig felállítani és üzemeltetni nem lehet; erről az ilyen eszközzel rendelkező berendezések tulajdonosait szóban és írásban is értesítették – olvasható a közleményben.

A körhinta két tartóeleme menet közben eltörött, a rajta lévő kabinok szétrepültek. A balesetben főként gyerekek sérültek meg. A mentők 17 embert szállítottak kórházba. Négyen súlyosan megsérültek, egy közülük életveszélyes sérüléseket szenvedett. Hasonló baleset öt évvel ezelőtt történt, amikor a Csongrád megyei Szegváron felborult egy körhinta. A balesetben akkor hét gyermek sérült meg.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.