Lisztharmat öli a termést Villányban

Lisztharmat-járvány van Villányban.

MNO
2008. 07. 15. 10:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A korai fajtákat, az oportót, a kékfrankost és a kadarkát viselte meg leginkább a betegség. Az aránylag enyhe tél miatt egyéb növényi kártevők, a szőlőmolyok is megszaporodtak, úgyhogy a rovarölő szerekkel sem lehet takarékoskodni – mondják a neves borászok.

A lisztharmat munkálkodik a kistermelők ültetvényeiben is. Lassan másfél hónapja tart a vészhelyzet. A védekezésre valóban nem szabad sajnálni az energiákat (olykor váltott szerekkel is), mert különben a jég szaggatta, lisztharmat repesztette, botritisz rohasztotta szemek továbbadják a bornak a káros ízeket, és elvész a minőség.

(forrás: bama.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.