A pécsi rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanújával ismeretlen tettes ellen indított vizsgálatának célja annak kiderítése, ki a felelős azért, hogy egy munkagép hétfőn egy gázcsövet vágott el egy építkezésen, veszélybe sodorva a környék lakóit – mondta el Murai Ágnes.
A rendőr alezredes hozzátette: a szakértői vizsgálat ad majd választ arra, hogy a gépkezelő hibája, esetleg műszaki probléma, vagy a munkavégzéshez használt közműtérkép pontatlansága okozta-e a balesetet.
A pécsi Komlói úton épülő áruház földmunkáját végző markoló hétfőn, valamivel három óra előtt eddig ismeretlen okból rongálta meg a vezetéket. A tűzoltóság, a katasztrófavédelem és a gázszolgáltató munkatársai rövid időn belül a helyszínre értek, s igyekeztek minél előbb megszüntetni a gázömlést. Hiába használták azonban az elzárókat, az egyiken keresztül kisebb intenzitással ugyan, de este fél hétig szivárgott a gáz a vezetékből. A problémát végül a cső összenyomásával sikerült megoldani.
A rendőrség százméteres körben lezárta a területet, ahonnan ideiglenesen mintegy háromszáz lakót kiköltöztettek. Ők aznap este visszamehettek otthonaikba. Egy időre a forgalmat is elterelték az érintett területen, emiatt órákon át nagy volt a torlódás a Komlói út és a 6-os főút kereszteződésében.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.