Sztrájkkal akadályoznák meg a Volán-társaságok eladását

Akár sztrájkkal is készek megakadályozni a Volán-társaságok privatizálását a szakszervezetek. Nyolc megye érdekképviseletei akciócsoportot hoztak létre, hogy minél gyorsabban tudjanak lépni, ha a kormány el akarja adni a cégeket.

MNO
2008. 07. 16. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyolc megye volános szakszervezeti vezetői álltak össze, és alakították meg privatizációellenes akciószövetségüket. Azt mondják: ha a kormány el akarja adni a közlekedési társaságokat, országos sztrájkot szerveznek. Ha a társaságok magánkézbe kerülnek, a létszámleépítések mellett a kollektív szerződésekben rögzített munkavállalói jogok is veszélybe kerülhetnek. Az utazók sem járnának jól, hiszen racionalizálás címén járatok szűnnének meg.

A jelenlegi tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő szóvivője cáfolja, hogy a Volán-társaságok eladására készülnének, azt azonban nem zárta ki, hogy a jövőben tárgyalnak majd erről. Az esetleges privatizáció megakadályozására az érdekképviselet vezetői összefogásra szólították fel az ország összes volános szakszervezetet.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.