A Halmaj és Kiskinizs közötti utat – amelyen 20-40 centiméteres víz hömpölygött – hétfőn zárták le a Hernád áradása miatt, az apadó folyó azonban visszahúzódott, így a településre vezető út egy forgalmi sávon már járható – közölte az ügyeletes. Hozzátette: a Hernád áradása miatt továbbra sem lehet közlekedni a Sajólád és Bőcs, illetve a Fügöd és Ináncs közötti szakaszon.
Arról is beszámolt, hogy a Sajó áradása miatt lezárták a Muhi és Köröm közötti út egy szakaszát, valamint a Tisza áradása miatt az Ároktő határában lévő utat. Üveges Gábor, Hernádszentandrás polgármestere azt közölte: a település mindkét oldalról megközelíthető, bár Pere felől még van egy kis vízátfolyás, de az útfelület nagy részéről már visszahúzódott az ár. Csont Csaba, az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Ékövizig) szóvivője elmondta: továbbra is harmadfokú árvízvédelmi készültség van érvényben a Hernád mentén, a hernádnémeti-hernádszurdoki és a hidasnémeti-bőcsi árvízvédelmi szakaszok teljes hosszán, 63 kilométer hosszúságban.
A Bodrogon a hét végén elrendelt elsőfokú árvízvédelmi készültséget a folyó teljes hosszán fönntartják, a folyó továbbra is árad. A Tisza szintén árad. Három árvízvédelmi szakasza mentén, Zemplénagárdtól a Sajó torkolatáig elsőfokú készültség van érvényben. Az igazgatóság területén összesen 244 kilométeres szakaszra rendeltek el árvízvédelmi készültséget. Csont Csaba megjegyezte: az Ékövizig hat napja tartó védekezésének becsült költségei elérik a 130 millió forintot.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.