50 millió forintunkba kerül, hogy nem költözik Gyurcsány?

A fideszes Cser-Palkovics András arra vár választ a kancelláriaminisztertől, mennyibe kerül az adófizetőknek, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő irodája mégsem költözik át a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) épületébe.

MNO
2008. 08. 04. 11:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz helyettes szóvivője az FVM előtt tartott hétfői sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy sajtóhírek szerint akár 50 millió forintba is kerülhet a meg nem valósult költözés. A sajtóinformációk ugyanis arról szólnak, hogy 200 milliót különítettek el a költözés előkészítésére, amiből 15,6 millió forintot költöttek el, de további 33 millió forintot kell még kifizetni tervezéssel kapcsolatos költségekre – tette hozzá.

A politikus ezért írásbeli kérdést nyújtott be Kiss Péter kancelláriaminiszterhez, akitől arra vár választ, hogy igazak-e a sajtóban megjelent információk, és ha igen, akkor hogyan fordulhat elő most már sokadszor, hogy olyan beruházásokra költ pénzt a kormány, amelyek aztán soha nem valósulnak meg.

Cser-Palkovics András példaként a leállított kormányzatinegyed-beruházást hozta fel, amelyre szerinte 10 milliárd forintot költött a kormány feleslegesen.

A fideszes politikus szerint a költözés–nem költözés ügye is jól mutatja, mekkora a fejetlenség és a káosz a kisebbségi kormányban. Közölte: amikor a kormányzati negyed ötlete felvetődött, akkor kitalálták, hogy a miniszterelnök nem költözik majd oda, mert a kormányfő irodáját a Parlamentből a szemben lévő FVM épületébe teszik át. Hozzátette: amikor leállították a kormányzatinegyed-projektet, akkor Budai Bernadett kormányszóvivő még azt mondta, ez nem érinti a miniszterelnöki iroda költözését, de nemrég Veres János pénzügyminiszter egy kormányszóvivői tájékoztatón kérdésre azt mondta, mégsem lesz költözés.

A fideszes politikus úgy vélte: Gyurcsány Ferenc a hibás azért, mert a kormány rossz gazdaságpolitikája miatti megszorító intézkedések szociális válságba a sodorták az országot, és a miniszterelnök a hibás azért is, mert ma már a kormányzati politika szinte divatot csinált abból, hogy tízmilliókat költ el olyan beruházásokra, amelyek nem valósulnak meg – hangsúlyozta Cser-Palkovics András.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.