700 millió forintot spórolhatott volna a vérellátó + Videó

700 millió forintot spórolhatott volna az Országos Vérellátó Szolgálat, ha nem Magyarországon, hanem Ausztriában vásárolja meg az AIDS és a fertőző májgyulladás kimutatására alkalmas teszteket. A nyílt közbeszerzési pályázaton azonban csak egyetlen cég indult, így az MSZP-közelinek mondott Diagon Kft. verseny nélkül nyerte el a 3 éves megbízatást.

MNO
2008. 08. 08. 22:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ami Ausztriában két euró, 20 cent, azaz 517 forint, az Magyarországon 672 forintba kerül. Ennyiért veszik a HIV-fertőzést és a hepatitist szűrő vírustesztek darabját. Az Országos Vérellátó Szolgálat négy és félmillió darabot rendelt belőlük összesen három milliárd forintért. Ha az osztrák árat kellett volna érte fizetni, 700 millió forintot spórolhatott volna meg az adófizetők pénzéből a vérellátó.

Miskovits Eszter, a szervezet főigazgatója a Magyar Nemzetnek mindezt azzal magyarázta: nem volt más választásuk, mert a közbeszerzési pályázatra csak egy cég, a Diagon Kft. jelentkezett. Pedig a termékeket gyártó amerikai Abott-nak is van magyarországi leányvállalata. Bár az OVSZ nyílt uniós pályázatot hirdetett, az Abott nem küldött ajánlatot. Így aztán felmerült a gyanú, hogy a pályázatot eleve a közvetítő cégre, a Diagon Kft.-re szabták.

Az Országos Vérellátó Szolgálat nem nyilatkozott a Hír Televíziónak, csupán egy közleményt adtak ki, amelyben visszautasítják a vírustesztekre kiírt közbeszerzési pályázat törvénytelenségének gyanúját. A Hír Televízió szerette volna megkérdezni a szocialista holdudvarhoz tartozó Diagon Kft. vezetőit, hogy miért drágább a magyar vírusteszt az osztráknál, megkeresésünkre azonban sem a cégtulajdonos, sem az ügyvezető nem reagált.

Telephelyük portáján azt mondták: egyikük sem ér rá. Egyelőre a Hír Telvízió nem kapott választ arra sem, hogy az Abott Kft. mennyiért gyártja a teszteket, és miért nem pályázott, de az ügyvezető igazgatót itt sem érték el. Az Országos Vérellátó Szolgálat pályázata volt az utóbbi idők egyik legnagyobb értékű állami közbeszerzése, a Diagon 3 éven keresztül szállíthatja a vírus-teszteket, összesen több mint 3 milliárd forintért.

hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.