A MÁV-tagok megrohamozták a biztosítótársaságokat

Az első öt órában 1200 kötelező biztosítást kötöttek új biztosítóhoz a MÁV Biztosítási Egyesület ügyfelei a Netrisk biztosítási portálon. Az online alkusznál csütörtök kora délután óta lehet új biztosítóhoz szerződni. A CLB független alkusz úgy döntött, megkönnyíti az ügyfeleknek az átszerződést, és mindenkit automatikusan a legolcsóbb társasághoz szerződtet át. A kötésekből kiderülnek, hogy az egyesületek nem szerepelnek jól, hiába a legolcsóbbak. • A MÁV biztosító károsultjai beperelhetik a PSZÁF-et

MNO
2008. 08. 01. 13:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A CLB Független Biztosítási Alkusz a MÁV biztosítónál lévő ügyfeleknek automatikusan megkötötte az augusztus 15-e utáni időszakra a biztosítást. Az átkötéskor a biztosító kiválasztásának szempontja a kedvezőbb díj volt. Ugyanakkor aki más biztosítót választana, az augusztus 15-ig megteheti.

Az első átkötések alapján prognosztizálható, mely biztosítók lesznek a nyertesek, kihez fog menni a kétszázezer ügyfél többsége. A Netrisk szerint nincs egyértelmű favorit, hiszen két biztosító is közel azonos arányban részesedik az új kötésekből: a K&H és a Genertel egyaránt mintegy 22-22 százalékot visz el. Jól szerepel még az Aegon, amely a szerződések több mint 12 százalékát tudhatja eddig a magáénak, és az Allianz, melynek részesedése az új kötésekből nyolc százalék feletti, hajszálnyival megelőzve a KÖBÉ-t (7,85 százalék) és az Union Biztosítót (7,35 százalék.) Öt százalék feletti részesedést ért el az első kötések alapján a TIR biztosítási egyesület is, így a 14 kötelező biztosítást kínáló biztosítótársaságból összesen hét profitálhat a rendkívüli átszerződésekből.

Az autó típusa, kora, teljesítménye, a tulajdonos lakóhelye, életkora illetve a kártörténet mellett a biztosítási tarifát számtalan más kedvezmény befolyásolhatja, ezért csak az ajánlatok összehasonlítása után derül ki, kinek mely biztosító a legkedvezőbb. Az első 1200 kötés díjai alapján például a legkevésbé kockázatos ügyfelek szűk körének a Signal és az OTP Garancia kínálja a legalacsonyabb tarifákat.

(index.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.