Mánya Kristóf, a kórházvédők szóvivője közölte: akkor tekintik hitelesnek a HospInvestnél lévő munkaszerződéseket, ha az azokon szereplő orvosi pecsétszámokat letétbe helyezik a közjegyzőnél, és ezt a listát összevetik a magukéval. Az ügy előzménye, hogy az üzemeltetést elnyert HospInvest Zrt. akkor veheti át szeptembertől az egri kórházat, ha rendelkezik a szükséges munkaerővel. A zrt. közlése szerint az 1200-ból 700 kórházi dolgozó már leszerződött, és kívülről is jelentkeztek közel 200-an, így biztos, hogy megkapják a működési engedélyt. Az ezt megakadályozni igyekvő „kórházvédők” eközben azt állítják, hogy 721 dolgozó megtagadta az aláírást, köztük 135 orvos a 148-ból.
Mánya Kristóf kijelentette: azért szeretnék látni a pecsétszámokat, hogy kiderüljön, „valóban létező és valóban praxisra felhatalmazott orvosok írtak-e alá”. Ők ugyanis attól tartanak, hogy a HospInvest szerződésein részben olyan orvosok szerepelnek, akik esetleg már nem is élnek, másrészt, hogy a HospInvest „fregolimegoldásban gondolkodik, vagyis ki-be járnának külsős orvosok egy-két napra”.
Deák Gábor, a HospInvest alelnöke vasárnap úgy reagált a felvetésre: „Ravasz.” Az alelnök úgy véli, mivel a pecsétszámok benne vannak a kórház számítógépes rendszerében, és az orvoskollégák ismerik egymás pecsétszámát, így a kórházvédők valójában arra kíváncsiak, hogy mely kollégáik kötöttek velük szerződést. Elmondta: közjegyzővel hitelesíttetik a szerződéseket, a közjegyző majd ellenőrzi, hogy az aláírók a kórházban dolgoznak-e. A „halott orvosok” alkalmazásával kapcsolatos felvetést visszautasította az alelnök.
Szabó Pál, a kórházvédő bizottság tagja vasárnap azt közölte, hogy hétfő reggeltől egy budapesti őrző-védő cég verőlegényei védik a HospInvest kórházban lévő irodáját, ahol továbbra is kötik a törvénytelen szerződéseket, bár a határidő már lejárt. A HospInvest alelnöke elmondta: saját céget nem alkalmazhatnak a kórház területén, és nem is teszik. A kórház menedzsmentjétől függ, hogy megerősítik-e a védelmet – mondta, hozzátéve: úgy tudja, hogy erre sor kerül, miután a napokban rendőri beavatkozásra is szükség volt egy incidens után. Elmondta azt is, hogy szeptember 1-jéig szerződtethetnek munkatársakat, és ha a tulajdonos megyei önkormányzat hozzájárul, akkor erre még újabb 120 napjuk lesz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.