„Befagyott” konfliktusok: tiszteletben kell tartani Grúzia integritását

A lengyelországi Krynicában zajló Világgazdasági Fórum keretében Navracsics Tibor frakcióvezető és Németh Zsolt, a Fidesz Külügyi Kabinetjének vezetője külön megbeszélést folytatott Giorgi Baramidze grúz miniszterelnök-helyettessel.

MNO
2008. 09. 11. 9:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárgyaláson a két fél egyetértett abban, hogy tiszteletben kell tartani Grúzia területi integritását, lehetővé kell tenni a grúz menekülteknek Abháziába és Dél-Oszétiába történő visszatérését, illetve hogy a „befagyott” konfliktusok megoldására az autonómia jelenthet megoldást. A találkozón egyetértés alakult ki abban is, hogy a NATO decemberi külügyminiszteri tanácskozásán Grúziának biztosítani kell a NATO-tagsági cselekvési tervben való részvételét. Végezetül Giorgi Baramidze kifejtette: Grúzia teljes mértékben támogatja a Nabucco gázvezeték megépítését – áll a Fidesz közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.