Megalakult a Holokauszt Emlékközpont baráti köre

Megalakult a Holokauszt Emlékközpont baráti köre szerdán Budapesten; a résztvevők az intézmény munkájának széles körű meg- és elismertetéséhez kívánnak hozzájárulni.

MNO
2008. 09. 10. 18:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A baráti kör alakuló ülésén, amelyen Lévai Katalin szocialista európai parlamenti képviselőt választották elnökké, Kiss Péter kancelláriaminiszter elmondta: a kör tagjai nem megkülönböztetni akarják magukat másoktól, hanem azt szeretnék, ha mások nem akarnák megkülönböztetni őket. Mint fogalmazott, vannak akik úgy gondolják, hogy lehetséges olyan magyar történelem, amelynek a holokauszt nem része. Aki így gondolja magát magyarnak, az téved – tette hozzá. Hangsúlyozta: a holokausztra emlékezni és emlékeztetni is kell.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.