A fiút biciklik eltulajdonításával gyanúsítják. A Dunántúli Naplónak úgy nyilatkozott, négy drótszamár elkötését elismerte, ám a rendőrök azt szerették volna, ha tíz kerékpárt vállal magára. Elmondása szerint kihallgatásra vitték, de már a rendőrautóban bántalmazni kezdték, hogy ismerje el, lopott. Ezt eleinte tagadta, majd vallott. Mindeközben egy erdőbe vitték be, letérdeltették, úgy folytatták ütlegelését – emlékszik.
Kovács István, a Mohácsi Cigány Kisebbségi Önkormányzat vezetője elmondta: a sértett maga sem lát feltétlenül összefüggést aközött, hogy a rendőrök bántalmazták a fiatalembert, s hogy a fiú cigány származású. A kisebbségi önkormányzat vezetője kiemelte, akárkit bántottak volna jogtalanul, az megengedhetetlen lenne. Ha valaki lopott, bűnhődjön érte a törvények szerint, a túlkapásokat viszont meg kell fékezni.
A bama.hu megkereste a megyei rendőr-főkapitányságot is, akik azt írták: „Információink szerint a gyanúsított feljelentést tett a rendőrök ellen, bántalmazás miatt, hasonlóan néhány korábbi ügyhöz. A sorozatos feljelentések alapján vélelmezhető, hogy néhányan úgy gondolják, a rendőrök támadása elbizonytalanítja, akár el is lehetetleníti intézkedéseiket, személyüket. Minden ilyen esetben kívülálló szerv vizsgálja az ügyet, és hoz döntést. Rendőröket elmarasztaló döntés az említett esetekben nem született.”
(bama.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.