A kommunista diktatúrában meggyilkolt jogászokra emlékeztek

Koszorút helyezett el szerdán, az emberi jogok napján - az ENSZ közgyűlés 60 éve, 1948. december 10-én fogadta el az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát - a Nemzeti Jogvédő Alapítvány (NJA) és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat a kommunista diktatúra által 1945 és 1989 között üldözött, meggyilkolt jogászok emléktáblájánál Budapesten a Legfelsőbb Bíróság aulájában.

MNO
2008. 12. 10. 17:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főhajtás többek között azoknak a bíróknak is szólt, akik nem voltak hajlandók részt venni az 1956-os szabadságharcot követő megtorlásokban, de velük együtt több száz ügyvédet, ügyészt, jogtanácsost, köztisztviselőt, közjegyzőt és jogi egyetemi oktatót is börtönbe zárt, elpusztított vagy tönkretett a kommunista rezsim.

Zétényi Zsolt, a két jogvédő szervezet elnöke emlékeztetett: a jogászi eskühöz, azaz az igazság és a nemzet feltétlen szolgálatához hűnek kell maradni minden körülmények között, és ez a követelmény a mai jogkorlátozások közepette is időszerű. Az emberi jogok, de különösen a demokratikus jogállam legfőbb garanciáját jelentő politikai szabadságjogok – közte a gyülekezési jog, egyesülési jog és vélemény-nyilvánítási szabadság – védelmében megkerülhetetlen felelőssége van a jogászoknak.

(MNO)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.