A minisztériumi döntés késlekedése miatt kifutnak az időből a házuk felújítására vágyó lakóközösségek – adott hangot aggodalmának Szita Károly (Fidesz) kaposvári polgármester, aki arról számolt be, hogy 2008. július 31-éig 73 panelpályázatot nyújtottak be a lakóközösségek a kaposvári önkormányzathoz. Ezek mindegyikét támogatták és elküldték a minisztériumba, ám ezek közül a mai napig csupán egy esetében született pozitív döntés – közölte a városvezető.
Jurmann Béla, a kaposvári Panellakók Érdekvédelmi Közössége (PÉK) elnöke szerint is szinte bizonyos, hogy azoknak a lakóközösségeknek, amelyeknek a pályázatáról csak a nyár elején döntenek, esélyük sem lesz arra, hogy az idén elkezdhessék a munkákat. A tárca álláspontja szerint azonban nem a kifizetések húzódnak el, hanem a versenyeztetés, a banki szerződések megkötése és a kivitelezés, valamint a megvalósítás időtartama – olvasható a megyei napilapban.
Csider László, az Önkormányzati Minisztérium lakásügyi főosztályának vezetője arról tájékoztatott, hogy a Somogyból és Kaposvárról beérkezett pályázatok közül január végéig további 49 igény kapott támogatásra javasolható minősítést, a többinél még a hiánypótlás visszaérkezésére várnak. Közölte: a tartalmilag és formailag megfelelő pályázatokat teljes körűen ez év június végéig bírálják el.
(MTI)

Ki gondolta volna? Petőfi leszármazottja egy budapesti étteremben dolgozik!