Nem vizsgálja külön bizottság a csepeli szennyvíztisztító ügyét

Nem alakul ötpárti bizottság a csepeli szennyvíztisztító ügyében, és hatályon kívül helyezték a Bogdáni úti buszpályaudvar területét érintő kártalanítási ügyben hozott korábbi határozatokat – többek között ezekkel is foglalkozott a Fővárosi Közgyűlés csütörtökön. • „Barkácsolnia” kell a közgyűlésnek, mert nincs költségvetés?

MNO
2009. 03. 26. 18:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Katona Kálmán (MDF) és Németh Szilárd (Fidesz) javaslatát elvetve nem hozott létre ötpárti eseti bizottságot csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés a csepeli központi szennyvíztisztító építésével összefüggésben észlelt problémák mélyreható vizsgálatára.

A közgyűlés MSZP-SZDSZ többsége elfogadta a pénzügyi ellenőrző bizottság ez ügyben benyújtott jelentését. Ebből egyebek közt kiderült, hogy a szennyvíztisztító telep építésére vonatkozó közbeszerzési eljárás súlyos szabálytalansága miatt az EU 40 millió eurót, 12 milliárd forintot vont el az általa 278 millió euróval támogatott projekttől. A bizottság elé került szakértői anyagok szerint ennek egyik oka az európai uniós és a hazai jogszabályok közti értelmezési különbségekre vezethető vissza. Az ellenzékiek úgy vélték, hogy az lenne a megnyugtató megoldás, ha az ez ügyben felmerült kérdésekre a főpolgármesteri hivatal revizorai által készített vizsgálati jelentés alapján és nem a városvezetés által eléjük tárt iratokból kaphatnának választ. A koalíciós többség egyetértett a városvezetés interpretációjával, amely egyébként több problémára is rámutatott. Az ellenzék felelősök megnevezését szorgalmazó javaslata azért bukott el, mivel Fónagy János (Fidesz) nem vett részt a szavazásban. Részvétele esetén szavazategyenlőség miatt nem született volna döntés.

Az ellenzékiek és a szabad demokraták, valamint Gy. Németh Erzsébet (MSZP) szavazatával, a szocialisták tartózkodása mellett, a közgyűlés hatályon kívül helyezte a Bogdáni úti buszpályaudvar területét érintő kártalanítási ügyben hozott korábbi határozatait. György István (Fidesz), akinek a határozati javaslatát elfogadták, úgy vélte, hogy ebben a 2,6 milliárd forint értékű peres ügyben az a célravezető, ha a bíróság mondja ki a döntő szót. Szerinte azért is vissza kell vonni a korábbi közgyűlési döntéseket, mivel a fővárosnak a bírósághoz benyújtott „alperesi védekezése szöges ellentétben van a közgyűlési határozatokkal”.

Bőhm András (SZDSZ) kompromisszumos javaslatára a közgyűlés a fideszes politikus előterjesztésében foglaltakat nem, csak az anyag határozati javaslatát fogadta el. Az MSZP kisebbségben maradt azzal az álláspontjával, hogy tovább egyeztessenek ez ügyben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.