
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Az Advertumnak kitűnő kapcsolata lehetett a Gyurcsány-kormánnyal, azon belül is a nyírségi illetőségű Veres János azóta bukott pénzügyminiszterrel. Így történhetett meg, hogy a médiavállalkozás 5,2 milliárdos hitelére a kormány vállalt garanciát. Ennek 3,1 milliárdos részéből a cég kifizette volna a profi labdarúgócsapatok tartozásait, cserébe azok reklámjogaiért. A maradék 2,1 milliárdot pedig országos médiahálózat kiépítésére fordíthatták volna. Most ezt a garanciát lapinformációk szerint felmondja a Bajnai-kormány.
Mint ahogy a hosszúra nyúló történetről a Magyar Nemzet is többször beszámolt, a kormányzati kapcsolatokkal is rendelkező Advertum cége, az MTC Jonatán Kft. debreceni, miskolci és nyíregyházi rádiója után százmilliós tartozást halmozott fel az ORTT felé. A médiahatóság ezért tavaly nyáron megvonta a Gold FM stúdióengedélyét, és erről tájékoztatta a Nemzeti Hírközlési Hatóságot (NHH) is. Ezek után a kézbesítési problémákat megoldva a hatóság hivatalból megvonta a rádió frekvenciaengedélyét. Az elsőfokú döntés ellen az MTC Jonatán Kft. fellebbezett, majd a szintén kézbesítési problémák után kézhez vett másodfokú határozat megfellebbezése után azt kérte a bíróságtól, hogy amíg ezt el nem bírálják, ne legyen végrehajtható a határozat.
Voltak a folyamatnak izgalmasabb részletei is. Márton György, az NHH szóvivője is megerősítette a Magyar Nemzet korábbi információit, miszerint a hatóság emberei csak rendőri segítséggel tudtak bemenni a rádió debreceni stúdiójába, hogy érvényesítsék a korábbi döntést. Mire bejutottak, az adást már megszüntették, de ahogy kitették a lábukat az épületből, újraindult a műsor sugárzása. Márton szerint az adásszünetet a hallgatók felé tervszerű adókarbantartással indokolták. Az sem mellékes, hogy ezek után azzal vádolták meg az NHH embereit, hogy kárt okoztak a berendezésekben.
2009. február 27-én végül az NHH a debreceni stúdióból elvitte az adó egyik elemét, de lekötötték és lepecsételték az antennához vezető kábelt is. Debrecenben tehát elhallgatott a Gold FM, ugyanakkor a miskolci és a nyíregyházi adók tovább sugározzák a rádió műsorát. Ennek vethet véget a csütörtökön, a Fővárosi Ítélőtáblán született döntés, melynek részleteiről az ítélőtábla titkársága a későbbiekre ígért tájékoztatást az MNO-nak.
Szentkirályi Alexandra: Magyar Péter emberei szeretnének egy pillangókéssel hasba szúrni
Pontlevonás fenyegeti a Barcelonát, a Real Madrid az utolsó pillanatban lehet bajnok!
Most közölték: elhunyt az elismert magyar meteorológus
70 szervezet tiltakozik Brüsszelben Ukrajna EU-tagsága ellen + videó
Összeszorul a szív: két holttest fekszik az M6-oson, teljes útzár van
Brüsszel egyre nyomatékosabban követeli a magyar rezsicsökkentés eltörlését
Fodor Gábor nagyon kemény jobbegyenest vitt be Magyar Péternek
Szoboszlai helyett a poklot kapta – a BL-indulás sem segítene a Manchester United edzőjén
A megtépázott Diósgyőr a Ferencvárost hozhatja nehéz helyzetbe
Szoboszlai Dominik csapattársa miatt áll a bál a Liverpoolnál
Időt nyert a magyar hoki – és életet? Ne kerteljünk, itthon hiába keressük az elitet
Gera Zoltán és a Biblia ad erőt Marco Rossi újoncának, aki Istennek hálás
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.